Jõgeva juurtega talendid toovad lavale Märt Treieri debüütnäidendi „Ja kui nad surnud ei ole…“,

Jõgevalt pärit ja Jõgevamaaga tihedalt seotud teatritegijad toob kohale eesmärk luua professionaalse teatri traditsioon Vooremaal.

Näidendi keskmes on rahutu loomuga hobihelilooja, kellega hakkab juhtuma kummalisi asju.
„Tõuge lavastuseks on sündinud loojate alatisest ja kustumatust ihalusest luua midagi, mille väärtuses ei ole põhjust kahelda, veelgi lihtsamalt öeldes – luua suur ja surematu teos,“ avab tagamaid näidendi autor, pikaaegne Vikerraadio saatejuht Märt Treier, kes on võtnud ühtlasi juhtida ka lavastusprotsessi.

„Aga mida teha siis, kui annet ei jagu? Tasuta lõunaid ei pakuta nüüdki, unistajatele jäävad tühjad pihud. Või kas ikka jäävad? Vahest on Suurel Valijal unistajatega hoopis teistsugune plaan? Kokkuvõttes räägib tükk sellest, mis närib meist paljusid: kuidas jätta siia ilma endast alles väärtuslik jälg.“


KES LÖÖVAD KAASA?

Lavastuses löövad kaasa armastatud näitlejad Meelis Põdersoo (VAT teater), Maarius Pärn (Improteater Impeerium), Mihkel Kabel ja Martin Kõiv, kes on kvartetina saanud tuntuks VAT teatri lavastusest „Pal-tänava poisid“. Kõigi nelja teatritee algas Jõgeva kooliteatris Liblikapüüdja.

Helikujunduse eest hoolitseb äsja Eesti Kultuurkapitali teatriauhinna (muusikaline kujundus) laureaadiks tunnistatud Villem Rootalu, lavalise liikumise eest hoolitseb koreograaf Kristjan Rohioja (Eesti Teatriliidu tantsuahinna laureaat 2014), kostüümikonsultant on Eda Orupõld (Jõgeva Kultuurikeskus), valguskujundaja Kristjan Häggblom.


ETENDUSED:

12. juuni – esietendus (RESERVEERITUD)

13. juuni kell 18.00
18. juuni kell 18.00
19. juuni kell 18.00


 

PILETID

Piletid on saadaval Piletilevis:

ja Jõgeva Kultuurikeskuses kohapeal.

Näidend jõuab lavale aastakümneid koolinoorte üleriigilisi kultuuriüritusi korraldanud MTÜ Tähetund vedamisel ja Jõgeva vallavalitsuse toel.

KOHTUMISENI!