KOOLITEATER 2015 (algklasside riigifestival)

 TULEMUSED

 

LAUREAADID

  • Kuusalu Keskkooli algklasside näitering – juhendaja Saima Kallionsivu
    lavastus „Ninatark muna“ (E. Raud)
  • Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (2. klassi trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur lavastus „Nutikas lutikas?“ (H. Runnel)
  • Jõõpre Kooli 1.-4. klass – juhendaja Helle Kirsi
    lavastus „Putuk! Putuk!“ (H. Kirsi)
  • Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. B klass – juhendaja Mare Pukk
    lavastus „Punamütsike“ (muinasjutt)
  • Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (4. B klassi trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur lavastus „Mis sa seal teed?“ (H. Runnel)
  • Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli algklasside näitering – juhendaja Külli Ehastu lavastus „Kuidas kasutada raamatut?“ (K. Ehastu)

PARIM JUHENDAJA
Helle Kirsi – Jõõpre Kooli 1.-4. klass – lavastus „Putuk! Putuk!“

ERIPREEMIAD

  • Sotsiaalse tundlikkuse eest lavastusele „Täitsamees“
    Pikakannu Kooli näitering – juhendaja Kadi Kronberg
  • Erakordse atmosfääri loomise eest lavastusele „Kuningate kool“
    Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 4.a klass – juhendajad Pille Martsik ja Tuuli Jukk
  • Visuaalse väljendusrikkuse eest lavastusele „Tsirkus Barcelona“
    Mammaste Kooli 1.-2. klassi näitering – juhendaja Diana Pehk
  • Lavakujunduse eest lavastusele „Lumekuninganna“
    Valga Põhikooli 3. c klass – juhendajad Siiri Põldsaar ja Virve Sinisalu
  • Elurõõmsa vaimsuse eest lavastusele „Raamatukogunõid Rosaalie“
    Vohnja Lasteaed – Algkool – juhendajad Õnne Kiviperk, Kaida Mikola ja Tiina Poopuu
  • Lustlikkuse eest lavastusele „Notsu, kes ei osanud röhkida“
    Koeru Keskkooli 1.a klass – juhendaja Rita Õunapuu

ERIPREEMIAD meeldejäävate rollide eest:

  • Mia Maria Lipsmäe – Muna/Tibu rolli eest lavastuses „Ninatark muna“ – Kuusalu Keskkooli algklasside näitering
  • Elisabeth Sild – Punsu rolli eest lavastuses „Sünnipäev“ – Haapsalu Põhikooli algklasside näitering
  • Elisabeth Allas – Punamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ – Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass
  • Oskar Greg Veski – Hundi rolli eest lavastuses „Punamütsike“ – Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass
  • Keeli Pant – Jänese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ – Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass
  • Emma Lepik – vares Klaara rolli eest lavastuses „Lumekuninganna“ – Valga Põhikooli  3. c klass
  • Karl Filipp Varres – professor Piibelehe rolli eest lavastuses „Kuidas kasutada raamatut“ – Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli algklasside näitering
  • Siim-Oliver Kalmus – kordnik Vassili Nurmkana rolli eest lavastuses „Raamatukogunõid Rosaalie“ – Vohnja Lasteaed-Algkool
  • Gert Gutmann – raamatukogunõid Rosaalie rolli eest lavastuses „Raamatukogunõid Rosaalie“ – Vohnja Lasteaed-Algkool
  • Anton Volossatov – kapten Konkskäe rolli eest lavastuses „Peeter Paani tagasitulek“ – Sillamäe Vanalinna Kooli kooliteater ART-Line

 

Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii koosseisus: Toomas Lõhmuste (ERR Raadioteatri juhataja), Maarius Pärn (Improteater Impeerium näitleja), Rain Mikser (Tallinna Ülikooli Kasvatusteaduste Instituudi vanemteadur) ja Mare Noot (Orissaare Gümnaasiumi kooliteatri MO-Teater lavastaja).

 

Suured tänud kõigile osalejatele ja jõudu-jaksu särasilmsetele noortele ning nende veelgi särasilmsematele juhendajatele! Järgmiste kohtumisteni…

 

AJAKAVA

 

Reede, 8. mai 2015kooliteater 2015

12.00 AVAMINE Jõgeva Kultuurikeskuses

12.30 – 14.30 ETENDUSED Jõgeva Kultuurikeskuses

  • 12.30 „Kuningate Kool“ (Monika Pulleritsi ainetel) Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 4.a klass – juhendajad Pille Martsik ja Tuuli Jukk
  • 13.00 „Notsu, kes ei osanud röhkida“ (Piret Raua ainetel) Koeru Keskkooli 1.a klass – juhendaja Rita Õunapuu
  • 13.20 „Ninatark muna“ (Eno Raud) Kuusalu Keskkooli algklasside näitering – juhendaja Saima Kallionsivu
  • 14.00 „Sööbik ja Pisik“ (D. Egner) Käina Gümnaasiumi kooliteater – juhendaja Tiia Korv
  • 14.20 „Nutikas lutikas“ (H. Runnel) Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2. klassi trupp – juhendaja Lianne Saage-Vahur

14.30 – 15.30 LÕUNA Jõgeva Põhikoolis

15.30 – 18.45 ETENDUSED Jõgeva Kultuurikeskuses

  • 15.30 „Sünnipäev“ (Merle Karusoo ainetel) Haapsalu Põhikooli algklasside näitering – juhendaja Marika Aedviir
  • 16.00 „Tsirkus Barcelona“ (Anett Sammalkivi ja Diana Pehk) Mammaste kooli 1.-2. kl näitering – juhendaja Diana Pehk
  • 16.30 „Putuk! Putuk!“ (Helle Kirsi) Jõõpre Kooli 1.-4. klass – juhendaja Helle Kirsi
  • 16.50 „Kui ma oleksin suur“ (Eva Janikovszky samanimelise raamatu ainetel) Kuressaare Vanalinna Kooli 2. klassid – juhendajad Girta Tang ja Eldin Lember
  • 17.10 „Muinasjutt või tõelisus?“ Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega Vist“ – juhendaja Krista Olesk
  • 17.40 „Punamütsike“ (muinasjutt) Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass – juhendaja Mare Pukk
  • 18.10 „Täitsamees“ (Kornei Tšukovski) Pikakannu Kooli näitering – juhendaja Kadi Kronberg
  • 18.30 „Mis sa seal teed?“ (H. Runnel) Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 4b klassi trupp – juhendaja Lianne Saage- Vahur

19.00 – 20.00 ÕHTUSÖÖK Jõgeva Põhikoolis
20.00 ÕHTUNE PROGRAMM Jõgeva Põhikoolis

Laupäev, 9. mai 2015
8.30 – 9.30 HOMMIKUSÖÖK Jõgeva Põhikoolis

  • 10.00 – 13.00 ETENDUSED Jõgeva Kultuurikeskuses
  • 10.00 „Lumekuninganna“ (H. C. Anderseni ainetel) Valga Põhikooli 3. c klass – juhendaja Siiri Põldsaar
  • 11.00 „Cippollino seiklused“ (G. Rodari samanimelise jutustuse järgi) Abja Kultuurimaja laste näitering – juhendajad Viive Niinemäe ja Ruth Mõttus
  • 11.30 „Kuidas kasutada raamatut“ (Külli Ehastu) Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli algklasside näitering – juhendaja Külli Ehastu
  • 12.00 „Raamatukogunõid Rosaalie“ (Siiri Laidla samanimelise raamatu järgi) Vohnja LA-Algkool – juhendajad Õnne Kiviperk, Kaida Mikola, Tiina Poopuu
  • 12.30 „Piter Pen´tagasitulek“ Sillamäe Vanalinna Kooli kooliteater ART-Line – juhendaja Irina Parkhomenko

13.00 – 14.00 LÕUNA Jõgeva Põhikoolis
14.00 IMPROTEATER Jõgeva Kultuurikeskuses
15.00 LÕPETAMINE Jõgeva Kultuurikeskuses