KOOLITEATER 2013

Kooliteatrite gümnaasiumiastme riigifestival toimus 2013. aastal Jõgeval.

Kooliteater_2013_logo1Ilmselt teavad kõik, kes kooliteatriga mingil hetkel oma elus kokku puutunud, kus asub Jõgeva ning mis asju seal aetakse. On ju Jõgeval juba üle kahekümne aasta korraldatud Betti Alverile pühendatud luulepäevi “Tähetund” ning ligi kümme aastat selle nooremat õde “Tuulelapsed”. Seega võib julgelt ütelda, et terved põlvkonnad teatrinoori on Jõgeval varemgi käinud ja teatrit teinud, näinud ning hinganud. Gümnaasiumiastme riigifestival toimus aga Jõgeval esmakordselt.
Kooliteatrite riigifestival on vanim kooliteatrite festival Eestis, mida korraldatakse igal aastal erinevais Eesti paigus. Festivalil võistlevad omavahel kõigi maakondade ning Tartu ja Tallinna piirkondlike festivalide võitjad. Kõigi lavastuste pikkus on maksimaalselt tund aega. Festivali ajakava ja tulemustega tutvu lehekülge edasi kerides.
Riigifestivali korraldasid Jõgeva Gümnaasium ja MTÜ Tähetund, peakorraldaja Lianne Saage – Vahur.
Murede ja küsimustega saada kiri info@tahetund.eu või kontakteeru korraldajatega MTÜ Tähetund Facebook’i lehel.

——————————————————————————————————————————————————–

TULEMUSED

Žürii koosseisus: Kaie Mihkelson, Elina Reinold, Toomas Lõhmuste, Aare Pilv, Meelis Kompus, Martin Algus ja Rain Mikser tunnustasid:

Kooliteateater 2013 JÕGEVA LAUREAADID

Teener – Rapla Riinimanda Teater, juhendaja Valter Uusberg

Kas nii me olemegi? – Viimsi Kooli EKSPERIMENT, juhendaja Külli Täht

Stiiliharjutused – Saaremaa Ühisgümnaasiumi teatritrupp KREISIS, juhendaja Sirje Kreisman

Kristofer – Kolga KOHAL-OLIJAD, juhendaja Terje Varul

Augustus – Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater LIBLIKAPÜÜDJA, juhendajad Lianne Saage-Vahur ja Karl Sakrits

Pearätt – Haapsalu Gümnaasiumi teatritrupp VÕI MIDAGI SELLIST, juhendaja Karel Rahu

PARIM NAISNÄITLEJA

KAIRI JANSON – Pärnu Kunstide maja R. Laose teatristuudio Pärnu Kunstide Maja teatriklass

PARIM MEESNÄITELJA

KRISTJAN PÕLDMAA – Pärnu Kunstide maja R. Laose teatristuudio Pärnu Kunstide Maja teatriklass

 

ERIPREEMIAD

Varjundirikka minaotsingu ERIPREEMIA – lavastusele  “Klaar”, Viimsi Kooli K.O.K.K. ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne (koostöös Tallinna 32. Keskkooliga), juhendaja Eva Kalbus

Mõnusa mõttekiiksu ERIPREEMIA – lavastusele “21.12”, Paide Ühisgümnaasiumi trupp MASKI TAGA, juhendaja Marju Mändmaa

Jõulise õrnuse ERIPREEMIA – lavastusele  “Meeste jutt”, Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi teatriprojekt, juhendaja Tatjana Kundozjorova

Sotsiaalse julguse ja veenvuse ERIPREEMIA – lavastusele “Kastis”, Rakvere Reaalgümnaasiumi PROTEST, juhendaja Anett Rannamets

Lavaveduri ERIPREEMIA – ELIS HAAVASALU, Tõrva Gümnaasiumi näitering

Helikujunduse ERIPREEMIA – lavastusele “Punane Hanrahan” Tallinna 32. Keskkool, juhendaja Eva Kalbus

Mõttekandvuse ERIPREEMIA – TÕNIS SESTVERK, Rakvere Reaalgümnaasiumi PROTEST

Minimalismi ERIPREEMIA – lavastusele “Johannes”, Abja Gümnaasiumi noorte näitering, juhendaja Triinu Menning

 

 

——————————————————————————————————————————————————–

GÜMNAASIUMIASTME KOOLITEATRITE RIIGIFESTIVALI AJAKAVA

REEDE, 12. aprill 2013

12.00 – KOOLITEATRITE RIIGIFESTIVALI AVAMINE Jõgeva Kultuurikeskuses

13.00 – 15.00 ETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

13.00 – Unistuste hotell 
Omalooming
Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel
juhendaja Aili Teedla

14.00 -Punane Hanrahan 
Y. B. Yeats´i samanimelise novellitsükli põhjal
Tallinna 32. Keskkool
juhendaja Eva Kalbus

16.00 – 20.00 ETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

16.00 – Romeo, Julia ja Hamlet ehk Kuidas me seda teeme
Laine Tangsoo
Tõrva Gümnaasiumi näitering
juhendaja Laine Tangsoo

17.00 – Klaar
Anna Kõuhkna ja Karolin Kõrre
Viimsi Kooli K.O.K.K. ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne
(koostöös Tallinna 32. Keskkooliga)
juhendaja Eva Kalbus

18.00 – Teener
Mart Kivastik
Rapla Riinimanda Teater
juhendaja Valter Uusberg

19.10 – Johannes
Margus Karu “Nullpunkt” ainetel
Abja Gümnaasiumi noorte näitering
juhendaja Triinu Menning

LAUPÄEV, 13. aprill 2013

10.30 ETENDUS JÕGEVA GÜMNAASIUMIS

10.30 – Kas nii me olemegi?
Viimsi Kooli EKSPERIMENT
juhendaja Külli Täht

11.15 – 13.00 ETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

11.15 – VABA TAHE
Peeter Sauteri noorsoonäidendi “Tuletõrjuja sünnipäev” põhjal
Pärnu Kunstide maja R. Laose teatristuudio
juhendaja Rein Laos, liikumisjuht Kardo Ojassalu

12.30 – 21.12
Ühistöö
Paide Ühisgümnaasiumi trupp MASKI TAGA
juhendaja Marju Mändmaa

13.30 ETENDUS JÕGEVA GÜMNAASIUMIS

13.30 –Stiiliharjutused
Raymond Queneau
Saaremaa Ühisgümnaasiumi teatritrupp KREISIS
juhendaja Sirje Kreisman

15.00 – PEETER REBANE TUTVUSTAB INNOVAATILIST IDEED Jõgeva Kultuurikeskuses

15.30 – 20.00 ETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

15.30 – SHAKESPEARE KOGUTUD TEOSED
Jess Borgeson ,Adam Long, Daniel Singer
Pärnu Kunstide Maja teatriklass
juhendaja Aire Koop

16.30 – Traktaat viimasele oinale
Jan Teevet
Hugo Treffneri Gümnaasiumi UNENÄOKLUBI
juhendaja Jan Teevet

17.10 – Kristofer
omalooming
Kolga KOHAL-OLIJAD
juhendaja Terje Varul

18.00 – Augustus
Hermann Hesse
Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater LIBLIKAPÜÜDJA
juhendajad Lianne Saage-Vahur ja Karl Sakrits

19.00 – Pearätt
Marjane Satrapi novelli “Persepolis” ainetel
Haapsalu Gümnaasiumi teatritrupp VÕI MIDAGI SELLIST
juhendaja Karel Rahu

PÜHAPÄEV, 14. aprill 2013

11.00 – 12.30 ETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

11.00 – Meeste jutt
Lühistseenide mix:
Jefraim Sevela “Müü oma ema maha”, Anna Gavalda “35 kilo lootust”, Oleg Roi “Monoloog meessoo kaitseks inimkonnas”, Evgeni Grishkovets “Tõeline mees”
Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi teatriprojekt
juhendaja Tatjana Kundozjorova

12.10 – Kastis
Anett Rannamets
Rakvere Reaalgümnaasiumi PROTEST
juhendaja Anett Rannamets

14.00 IMPROTEATRI ETENDUS Jõgeva Kultuurikeskuses

15.00 KOOLITEATRITE RIIGIFESTIVALI LÕPETAMINE Jõgeva Kultuurikeskuses