Pildid: Lea Pihlak
Videod: Jaanus Lekk

Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud
on suureks puuks.
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud.
Mu hing jääb truuks…( Betti Alver)

Armsad luule- ja teatrisõbrad!

Kui lumevaip kattis Eestimaad, ootasime teid taas Jõgevale, Betti Alverile
pühendatud 14. luulepäevadele TUULELAPSED, mis toimusid 18. JA 19. JAANUARIL 2019.
Osalema ootasime noori 1.-9.klassini.
Tol aastal oli teemaks “SEE MAAILM ON MULLE KINGIKS ANTUD”
Kuni 15-minutilise etenduse palusime lavale seada KERSTI MERILAASI JA/VÕI KALJU KANGURI LUULETEKSTIDEST.
Etendused toimusid Jõgeva Kultuurikeskuses.


Parimad

Žürii koosseisus Toomas Lõhmuste, Jaak Allik, Priit Põdra, Maarius Pärn,
Margus Mikomägi, Märt Treier, Rain Mikser ja Kristiina Oomer tunnustasid
järgmisi kooliteatreid:

LAUREAADID

Kolga Kooli Kohal-olijad
“Püsida. Püsida. Püsida.” juhendaja Terje Varul

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 1.a. klass
“Sisinad- susinad- sosinad” juhendaja Lianne Saage-Vahur

Viimsi Kool Eksperiment
“Udus” juhendaja Külli Täht

Võru Kreutzwaldi Kooli 7.b klass
“Legend lõppematust test” juhendaja Kaider Vardja

Saaremaa ÜG Kreputlased
“Läks heeringalaeva üks Muhumaa mees” juhendaja Rita Ilves

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 8.-9. klass
“Õunapuu” juhendaja Lianne Saage-Vahur

Randvere Kooli näitering
“Võta aega mõelda ja märgata” juhendaja Merle Västra

Parim naisnäitleja
ENID LEETJÕE Kersti Merilaasi rolli eest lavatuses “Inimesed olid hääd”
Tallinna 32. Keskkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi KOKK (3.-6. klasside
trupp)

Parim meesnäitleja
MARTIN VESBERG Gustav Ernesaksa rolli eest lavastuses “Läks heeringalaeva
üks Muhumaa mees” Saaremaa ÜG Kreputlased

ERIPREEMIAD

Südamlikkuse eripreemia  “Kuu muinasjutt”
Rapla Vesiroosi Kool Teatristuudio „EGA VIST“
juhendaja Krista Olesk

Kirjandusloolise käsitluse eest  “Inimesed olid hääd”
Tallinna 32. Keskkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi KOKK (3.-6. klasside trupp)
juhendaja Eva Kalbus

Vaimuka ajasturütmide ühendamise eest “Veskilaul”
Kunda ÜG kooliteater 3.-5.kl.
juhendaja Natalie Neigla

Nõudliku ülesande püstitamise eest  “Kord kirkaks muutub kõik ja
hing ei põe…”
Imavere Noorte Teatriring
juhendajad Astra Tints ja Õnnela Lees

Juhendaja debüüdi eest ELL VAHTRAMÄE
Vaimastvere kooli näitetrupp

LIANNE SAAGE-VAHUR Eesti luulekeele hoidmise ja vääristamise eest

NÄITLEJAPREEMIAD:

Hanna Liisa Talts Kolga Kooli Kohal-olijad

Oskar Põllu Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 4.klass

Johanna Vassiljev Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 4.klass

Lehola Vaarpuu Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4. klass

Mia Triin Viikmaa Tartu Hansa Kooli draamaring

Kerstin Rahe Rapla Vesiroosi Kool Teatristuudio „EGA VIST“

Oskar Olesk Võru Kreutzwaldi Kooli 7.b klass

Timo Lipp Tallinna 32. Keskkooli KOKK (põhikooli 7.-9. klassi trupp)

Kirke Medri Saaremaa ÜG Kreputlased

Jarko Aegnast Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 8.-9. klass

Henri Sootla Randvere Kooli näitering

Gerly Rännik Imavere Noorte Teatriring

Henri Poolak J.V.Veski nim Maarja-Magdaleena Põhikool Pahupidi Pärlid

Liisa Ojaviir Paalalinna kooli teatristuudio

Marta Soro Paalalinna kooli teatristuudio

Oskar Soomre Kunda ÜG kooliteater 3.-5.kl.

Rebeca Herna Rakvere Gümnaasium 5.a

Karolyn Moppel Ramsi Noortetoa näitlemise trupp „Varjust välja“



REEDE, 18. JAANUAR

11.00 -12.00 Registreerimine Jõgeva Põhikoolis (Piiri 1)
12.00 Luulepäevade avamine Jõgeva Kultuurikeskuses
12.45 – 13.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Püsida. Püsida. Püsida.
Kersti Merilaas
Kolga Kooli Kohal-olijad
Juhendaja Terje Varul

Kuningalinna lood
Kalju Kangur
Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 4.klass
Juhendaja Maarika Koks

Sisinad- susinad- sosinad
Kalju Kangur
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 1.a. klass
Juhendaja Lianne Saage-Vahur

14.00 – 14.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Udus
Kersti Merilaas, Kalju Kangur
Viimsi Kool Eksperiment
Juhendaja Külli Täht

Must ja valge
Kersti Merilaas
Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 3.klass
Juhendaja Maarika Koks

Podisevad pudrupajad…
Kalju Kangur
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4. klass
Juhendaja Lianne Saage-Vahur

14.30 -16.00 Lõunasöök koolimajas
16.00 Mõttehetked Betti Alveri pargis
16.30 -17.15 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses


Generatsioon nagu iga teinegi
Kalju Kangur, Kersti Merilaas
Tartu Hansa Kooli draamaring
Juhendaja Anett Pullerits

Kuu muinasjutt
Kersti Merilaas
Rapla Vesiroosi Kool Teatristuudio „EGA VIST“
Juhendaja Krista Olesk

Inimesed olid hääd
Kersti Merilaas, Kalju Kangur
Tallinna 32. Keskkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi KOKK (3.-6. klasside trupp).
Juhendaja Eva Kalbus

17.30 – 18.15 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Legend lõppematust teest
Kalju Kangur
Võru Kreutzwaldi Kooli 7.b klass
Juhendaja Kaider Vardja

Kas sul on mind vaja?
Kersti Merilaas, Kalju Kangur
Tallinna 32. Keskkooli KOKK (põhikooli 7.-9. klassi trupp)
Juhendaja Eva Kalbus

Läks heeringalaeva üks Muhumaa mees
Kersti Merilaas
Saaremaa ÜG Kreputlased
Juhendaja Rita Ilves

18.30 – 19.15 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Läksid jäljed
Kersti Merilaas
Peetri Lasteaed-Põhikool
Juhendajad Merleen Läänemägi ja Juta Teral

Mustvalge maailm teisel pool
Kersti Merilaas, Kalju Kangur
Vaimastvere kooli näitetrupp
Juhendaja Ell Vahtramäe

Õunapuu
Kersti Merilaas
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 8.-9. klass
Juhendaja Lianne Saage-Vahur

19.00 – 20.30 Õhtusöök koolimajas
21.00 Piduõhtu koolimajas
Juhendajate ja Nõukoja arutelu
00.00 Öörahu


LAUPÄEV, 19. JAANUAR

8.00 – 9.00 Hommikusöök koolimajas
9.30 – 10.15 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Võta aega mõelda ja märgata
Kersti Merilaas, Kalju Kangur
Randvere Kooli näitering
Juhendaja Merle Västra

Kord kirkaks muutub kõik ja hing ei põe…
Kalju Kangur
Imavere Noorte Teatriring
Juhendajad Astra Tints ja Õnnela Lees

Poeem Pärnu silgust
Kersti Merilaas
J.V.Veski nim Maarja-Magdaleena Põhikool Pahupidi Pärlid
Juhendaja Kristi Jaanus

10.30 – 11.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Päikesetund
Kersti Merilaas, Kalju Kangur
Paalalinna kooli teatristuudio
Juhendaja Silvia Soro

Veskilaul
Kersti Merilaas
Kunda ÜG kooliteater 3.-5.kl.
Juhendaja Natalie Neigla

Värvilised aastaajad
Kersti Merilaas, Kalju Kangur
Rakvere Gümnaasium 5.a
Juhendaja Kristi Reineberg

12.00 – 12.30 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Maria istutas õunapuu
Kersti Merilaas
Ramsi Noortetoa näitlemise trupp „Varjust välja“
Juhendaja Ester Valk

Kord kuningalinnas…
Kersti Merilaas, Kalju Kangur
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 5.-7. klass
Juhendaja Lianne Saage-Vahur

12.30 – 13.00 Juhendajate ja Nõukoja arutelu Jõgeva Kultuurikeskuses
12.30 – 14.00 Lõunasöök koolimajas
14.30 Ansambel MandoTrio kontsert Jõgeva Kultuurikeskuses
15.30 Luulepäevade lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses


Osalusankeeti ootasime hiljemalt 7. jaanuariks 2019


Edasine info MTÜ Tähetund kodulehel!

Küsimuste tekkimisel kirjuta või helista Liannele: lianne@aasa21.ee, 5179056

IKKA ILU HÄÄDUST ME ÜMBER…
Korraldajad