“Tuulelapsed” 2017

 BETTI ALVERILE PÜHENDATUD XII LUULEPÄEVAD “TUULELAPSED” 2017

img_4422
Foto: Lea Pihlak

Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud
on suureks puuks.
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud.
Mu hing jääb truuks…

(Betti Alver)

 

 

 

 

Armsad luule-ja teatrisõbrad.

2017. aasta “Tuulelapsed” toimusid 13. ja 14. jaanuaril Jõgeva Kultuurikeskuses.

Seekordne teema oli: “ELU ON TÄIS KUMMALISI ASJU-MIS ON MÄNGULT JA MIS ON PÄRIS…?!”

Kuni 15-minutilise etendused seati lavale HELJO MÄNNI JA/VÕI HENNO KÄO LUULEST.

Suured tänud kõigile osalistele! Kohtume tuleval aastal…


LUULEPÄEVADE PARIMAD

 

LAUREAADID

 

TALLINNA SAKSA GÜMNAASIUMI ALGKLASSIDE TRUPP KOKK
Röövlilaev (Henno Käo),
juhendaja Eva Kalbus

 

KOLGA KOOLI TRUPP KOHAL-OLIJAD
Mine sinna, too seda (Heljo Mänd),
juhendaja Terje Varul

 

VÕRU KREUTZWALDI KOOLI  5.B KLASS
Vaataksin ringi kodu ligi (Henno Käo),
juhendaja Kaider Vardja

 

TALLINNA 32. KESKKOOLI PÕHIKOOLI TRUPP KOKK
Klassiekskursioon (Henno Käo),
juhendaja Eva Kalbus

 

VIIMSI KESKKOOLI TRUPP EKSPERIMENT
Plaks! Ja kõik tõusid lendu! (Heljo Mänd),
juhendaja Külli Täht

 

JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA 3.-4.KLASSI TRUPP
Kord muinasjutumaal… (Heljo Mänd),
juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

 

ERIPREEMIAD

 

Filosoofilisuse eripreemia

Aeg on napp (Henno Käo)

Tallinna 32. Keskkooli 5a klassi „Kukulinnud“

juhendaja Toomas Lõhmuste

 

Rõõmu eripreemia

Lillekarussell (Heljo Mänd)

Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased

juhendaja Rita Ilves

 

Varaküpsuse eripreemia

Vana taburetiga (Henno Käo)

Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine  2. klass

juhendaja Maarika Koks

 

Kujundlikkuse eripreemia

Aeg möödus suurest kellast (Henno Käo, Heljo Mänd)

Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (4.-7.klass)

juhendaja Natalie Neigla

 

Harmoonia eripreemia

Une-ema lapsed (Heljo Mänd)

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 8.-9.klassi trupp

juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

Muinasjutulisuse eripreemia

Linalakk ja Rosalind (Heljo Mänd)

Rakvere Gümnaasiumi 5a klassi sõnakunstiring

juhendaja Jana Sillajõe

 

Sotsiaalsuse eripreemia

Ilusad inimesed (Henno Käo)

Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“

juhendaja Juta Teral

 

Monomentaalsuse (puude ansambel) eripreemia

Klassiekskursioon (Henno Käo)

Tallinna 32. Keskkooli põhikooli trupp KOKK

juhendaja Eva Kalbus

 

 

Parim naisnäitlejaDORIS PIIK – Linalakk –  Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 6.kl trupp

Parim meesnäitlejaKARL VÄSTRA – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4. kl trupp

Parim juhendajaLIANNE SAAGE-VAHUR – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

MuusikapreemiaJAKOB ERMAN –Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio Ega Vist

 

                                                              

NÄITLEJAPREEMIAD

 

LISETE KÜTT –  Rapla Vesiroosi gümnaasiumi teatristuudio „Ega Vist“

KEVIN MÄNNIK – Rakvere Gümnaasiumi 5.a klassi sõnakunstiring

MIKK VIERMANN – Rakvere Gümnaasiumi 5.a klassi sõnakunstiring

KAAREL KRISTOFER KERGE – J.V.Veski nim Maarja Põhikooli trupp „Pahupidi

pärlid“

HELINA ALBRI  – J.V.Veski nim Maarja Põhikooli trupp „Pahupidi pärlid“

SOFIA RUTIKU – Kolga Kooli trupp Kohal-olijad

MARTIINA TENNO – Rannu Kooli trupp Me Proovime

RANDEL KIVIRAND  – A.Haava nim Pala Kooli 7. kl trupp

CHRISTOPHER SUVE  – A. Haava nim Pala Kooli 7. kl trupp

GERMO SAARE – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4. klasside trupp

ALEKSANDER REINOLA – Tallinna 32. Keskkooli 5.a klassi „Kukulinnud“

ELISABETH MADISSON – Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment

ELIISABEL JÕELA  – Viimsi Keskooli trupp Eksperiment

NORA PERI  – Võru Kreutzwaldi Kooli 5.b klass

KARIN IVARINE  – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3. kl)

STEN ARRO  – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3. kl)

CARMEN LAUREND  – Kolga Kooli Kohal-olijad

ERLING EDING – Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Väike-Karla

LEHOLA VAARPUU  –  Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.a klassi trupp

RASMUS ALAN TRUUS  –  Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.a klassi trupp

OSKAR KULL – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.a klassi trupp

GERDA LIZETT PUJU – Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“

 

 

Kirjanik Henno Käo 75. sünniaastapäeva puhul välja antud 2017 a kalendri said trupid, kes etendasid Henno Käo luulet. Kalendri andis üle kirjaniku lesk Maie Käo.

 


 

LUULEPÄEVADE AJAKAVA

REEDE, 13. JAANUAR

11.00 -12.00 Registreerimine Jõgeva Põhikoolis

12.00 Luulepäevade avamine Jõgeva Kultuurikeskuses

12.30 – 13.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Mere taga, metsa taga… (Heljo Mänd)
    Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega Vist“
    juhendaja Krista Olesk
  • Linalakk ja Rosalind (Heljo Mänd)
    Rakvere Gümnaasiumi 5a klassi sõnakunstiring
    juhendaja Jana Sillajõe
  • Elu on täis kummalisi asju (Heljo Mänd, Henno Käo)
    J.V.Veski nim Maarja Põhikooli trupp „Pahupidi pärlid“
    juhendaja Kristi Jaanus
  • Ma rokin sind (Heljo Mänd)
    Kolga Kooli trupp Kohal-olijad
    juhendaja Terje Varul

14.00 – 14.30 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Kevade kampaanis (Heljo Mänd)
    Rannu Kooli trupp Me Proovime
    juhendaja Liina Nagel
  • Kuidas käsi käib? (Henno Käo)
    A. Haava nim Pala Kooli 7. klassi trupp
    juhendaja Marve Juursalu
  • Kord muinasjutumaal… (Heljo Mänd)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4. klasside trupp
    juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

14.30 -15.30 Lõunasöök koolimajas

15.30 -17.10 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Aeg on napp (Henno Käo)
    Tallinna 32. Keskkooli 5a klassi „Kukulinnud“
    juhendaja Toomas Lõhmuste
  • Plaks! Ja kõik tõusid lendu! (Heljo Mänd)
    Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment
    juhendaja Külli Täht
  • Lillekarussell (Heljo Mänd)
    Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased
    juhendaja Rita Ilves
  • Klassiekskursioon (Henno Käo)
    Tallinna 32. Keskkooli põhikooli trupp KOKK
    juhendaja Eva Kalbus
  • Kastehein olla ma (Heljo Mänd)
    Peetri Kooli trupp Karlssonid Katuselt
    juhendaja Kaidi-Ly Välb

 

17.30 – 18.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Vaataksin ringi kodu ligi (Henno Käo)
    Võru Kreutzwaldi Kooli 5.b klass
    juhendaja Kaider Vardja
  • Käo versus Mänd (Helju Mänd, Henno Käo)
    Tallinna 32. Keskkooli 5a klass
    juhendaja Eva Kalbus
  • Vana taburetiga (Henno Käo)
    Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 2. klass
    juhendaja Maarika Koks
  • Linalakk ja Rosalind (Heljo Mänd)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 6b klassi trupp
    juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

19.00 Mälestushetked Betti Alveri pargis

19.30 Õhtusöök koolimajas

21.00 Pidu ansambliga Hajameelsed Kunznikud – koolimajas

Juhendajate ja Nõukoja arutelu

24.00 Öörahu

 

LAUPÄEV, 14. JAANUAR

8.00 – 9.00 Hommikusöök koolimajas

9.30 – 11.00 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Banaan Poolamaal (Heljo Mänd)
    Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3.klass)
    juhendaja Natalie Neigla
  • Mine sinna, too seda (Heljo Mänd)
    Kolga Kooli trupp Kohal-olijad
    juhendaja Terje Varul
  • Röövlilaev (Henno Käo)
    Tallinna Saksa Gümnaasiumi algklasside trupp KOKK
    juhendaja Eva Kalbus
  • Aja võlu (Heljo Mänd, Henno Käo)
    Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Väike-Karla
    juhendaja Kadri Remmet
  • Pidu vihma ajal (Heljo Mänd)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.a klassi trupp
    juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

11.30 – 12.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Aeg möödus suurest kellast (Henno Käo, Heljo Mänd)
    Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (4.-7.klass)
    juhendaja Natalie Neigla
  • Maailma Hing (Henno Käo, Heljo Mänd)
    Kehtna Põhikooli Kehtna teatristuudio
    juhendaja Krista Olesk
  • Ilusad inimesed (Henno Käo)
    Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“
    juhendaja Juta Teral
  • Une-ema lapsed (Heljo Mänd)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 8.-9.klassi trupp
    juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

13.00 – 13.30 Juhendajate ja Nõukoja arutelu Jõgeva Kultuurikeskuses

13.00 – 14.30 Lõunasöök koolimajas

15.00 Kontsert – ansambel CHOCO – Jõgeva Kultuurikeskuses

16.00 Luulepäevade lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses

 

Täpsem info truppidele osalusankeedis.

Laadi alla osalusankeet: reg-leht-2017-tuulelapsed

Registreerimislehe palume saata korrektselt täidetult hiljemalt reedeks,

16. detsembriks 2016 e-postile info@tahetund.eu

Küsimuste tekkimisel kirjuta või helista Liannele: lianne@aasa21.ee, 5179056

IKKA ILU HÄÄDUST ME ÜMBER…

Korraldajad