“Tuulelapsed” 2016

BETTI ALVERILE PÜHENDATUD XI LUULEPÄEVAD  “TUULELAPSED” 2016

Foto: Lea Pihlak

 

Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud
On suureks puuks.
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud.
Mu hing jääb truuks…
(Betti Alver)

 

 

 

 

Armsad luule-ja teatrisõbrad.

Kui lumevaip katab Eestimaad, ootame teid taas Jõgevale, Betti Alverile pühendatud luulepäevadele Tuulelapsed, mis toimuvad 22. ja 23. jaanuaril 2016. aastal.

Sel aastal on teema “…AGA MU SÜDA PEAB OLEMA HEA…“
Kuni 15-minutilise lavastuse palume kokku seada ILMAR TRULLI, JAANUS VAIKSOO, HEIKI VILEPI LUULEST. ( Tekste võib valida nii ühelt kui kõigilt kolmelt autorilt)

 

 

LAUREAADID

 

  • Reinu-poju tuli koolist (Jaanus Vaiksoo, Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Tallinna Saksa Gümnaasiumi trupp KOKK
    juhendaja Eva Kalbus
  • Tasakaal (Ilmar Trull, Jaanus Vaiksoo)
    Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Karla
    juhendaja Tiina Kippel
  • Kes seal müdistab köögis? (Ilmar Trull)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 5b klassi trupp
    juhendaja Lianne Saage-Vahur
  • Ma ei saa magada (Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Tartu Polygoni Teatrikool
    juhendaja Inga Lunge
  • Onu Heino – tore mees! (Jaanus Vaiksoo)
    Rapla teatristuudio „Ega Vist“ Vesiroosi Gümnaasiumi trupp (6. klass)
    juhendaja Krista Olesk
  • Loomade karneval (Jaanus Vaiksoo)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 7.-9.klassi trupp

juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

 

ERIPREEMIAD

 

Mängurõõmu eripreemia

Kooriproov Punamütsiku, Hundipilkajaga

(Jaanus Vaiksoo, Ilmar Trull)

Torma kooli draamaring OFF

juhendaja Ülle Säälik

 

Stiilipuhtuse eripreemia

Kunagi aastate pärast …

(Heiki Vilep)

Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment

juhendaja  Külli Täht

 

Trullitruuduse eripreemia

Kolm …

(Ilmar Trull)

Orissaare Gümnaasiumi Mo-teatrike

juhendaja Mare Noot

 

Ansamblitoe eripreemia

Mis on ühist Lutsul, Tammsaarel ja Shakespearil?

(Heiki Vilep, Ilmar Trull)

Paide Ühisgümnaasiumi trupp MEELEOLU

juhendaja Marju Mändmaa

 

Helikujunduse eripreemia

Gripihooaeg

(Jaanus Vaiksoo, Heiki Vilep, Ilmar Trull)

Tallinna 32. Keskkooli trupp KOKK

juhendaja Eva Kalbus

 

MEELDEJÄÄVAD OSATÄITMISED

 

LINDA SOOTAK – Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment

JOHANNA VASSILJEV – Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine

BRIGITTE HOLLO – Saaremaa Ühisgümnaasiumi trupp Kreputlased

GERDA LIZETT PUJU – Tallinna Merekalda Kooli näitering Et

SABINE KRAIS – Paide Ühisgümnaasiumi trupp Meeleolu

ANNABEL MÄLLO – Tartu Polygoni Teatrikool

HAILELY VINTER – Rapla teatristuudio Ega Vist Vesiroosi Gümnaasiumi trupp (6. klass)

KETLIN PELDES – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

LIISBETH KESAMAA – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
ALEX PAUL PUKK – Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment

STEN MARKUS SIREL – Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine

STEN-MARKUS ROHTLA – Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Karla

MATTIAS KIVISTO – Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Karla

RASMUS SEPP – Tallinna Merekalda Kooli näitering Et

ANDRUS ZAPEVALOV – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (7.-9.kl)

MARTEN-EGERT VAHTLA – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (7.-9.kl)

MIKK VIERMANN – Rakvere Gümnaasiumi 4a klassi sõnakunstiring

GUIDO SCHILF – Paide Ühisgümnaasiumi trupp Meeleolu

HANS MATTHIAS KARI – Tallinna 32. Keskkooli trupp KOKK

MATTIAS HÄRM – Tallinna 32. Keskkooli trupp KOKK

MAIRO LIBBA – Tartu Polygoni Teatrikool

KIRILL MATIITŠIN – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

RENE HENDRIK SIRKAS – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

 

AJAKAVA

REEDE, 22. JAANUAR

11.00 -12.00  Registreerimine Jõgeva Põhikoolis

12.00  Luulepäevade avamine Jõgeva Kultuurikeskuses

12.30 – 13.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Kalevala uhked ja toredad (Kalevalan koreat ja komeat)
    Piikkiön yhtenäiskoulu 9 luokan draamaryhmä „Luovat hullut“
    juhendaja Teija Laukkanen
  • Kooriproov Punamütsiku, Hundipilkajaga (Jaanus Vaiksoo, Ilmar Trull)
    Torma kooli draamaring OFF
    juhendaja Ülle Säälik
  • Tramburai (Heiki Vilep)
    Kolga Kooli trupp Kohal-olijad
    juhendaja Tuuli Rand
  • Unenäofilm (Jaanus Vaiksoo, Ilmar Trull)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 1a klassi trupp
    juhendaja  Lianne Saage-Vahur

 

13.45 – 14.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Iseloomuga loom (Ilmar Trull)
    Rapla teatristuudio „Ega Vist“ Ühisgümnaasiumi trupp (4. klass)
    juhendaja Krista Olesk
  • Uneliivavärvid(Jaanus Vaiksoo, Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Tillu-Karla
    juhendaja Kadri Remmet
  • Iseloomuga loom(Heiki Vilep, Ilmar Trull, Jaanus Vaiksoo)
    Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (7.-9.klass)
    juhendaja Natalie Neigla

 

14.30 -15.30 Lõunasöök koolimajas

15.30 -16.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Kunagi aastate pärast … (Heiki Vilep)
    Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment
    juhendaja  Külli Täht
  • Reinu-poju tuli koolist (Jaanus Vaiksoo, Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Tallinna Saksa Gümnaasiumi trupp KOKK
    juhendaja Eva Kalbus
  • Kolm … (Ilmar Trull)
    Orissaare Gümnaasiumi Mo-teatrike
    juhendaja Mare Noot
  • Lapsesuu (Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine (1. klass)
    juhendaja Maarika Koks

 

16.45 – 17.45  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Eurolaulud (Heiki Vilep)
    Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased
    juhendaja Rita Ilves
  • Ema oodates (Heiki Vilep)
    Torma kooli draamaring OFF
    juhendaja Ülle Säälik
  • Autoga(Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Kolga Kooli trupp Kohal-olijad
    juhendaja Terje Varul
  • Tasakaal (Ilmar Trull, Jaanus Vaiksoo)
    Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Karla
    juhendaja Tiina Kippel

 

18.00 – 18.45  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Valvel (Heiki Vilep, Jaanus Vaiksoo, Ilmar Trull)
    Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“
    juhendaja Juta Teral
  • Kasvamine (Heiki Vilep, Ilmar Trull, Jaanus Vaiksoo)
    J.V.Veski nim Maarja Põhikooli trupp „Pahupidi pärlid“
    juhendajad Marje Koorits ja Kristi Jaanus
  • Punamütsike ja Hunt (Jaanus Vaiksoo)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.-3. klassi trupp
    juhendaja  Lianne Saage-Vahur

 

19.00 – Mälestushetked Betti Alveri pargis

19.30 – Õhtusöök koolimajas

21.00 – Pidu koolimajas

Juhendajate ja Nõukoja arutelu

00.00 – Öörahu

 

LAUPÄEV, 23. JAANUAR

8.00 – 9.00  Hommikusöök koolimajas

9.30 – 10.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Padjasõda (Heiki Vilep, Ilmar Trull, Jaanus Vaiksoo)
    Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3.klass)
    juhendaja Natalie Neigla
  • Aeg teeb selgeks kõik (Ilmar Trull, Heiki Vilep, Jaanus Vaiksoo)
    Rakvere Gümnaasiumi 4a klassi sõnakunstiring
    juhendaja Jana Sillajõe
  • Imekummaline naer (Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Kolga Kooli trupp Kohal-olijad
    juhendaja Terje Varul
  • Mis on ühist Lutsul, Tammsaarel ja Shakespearil? (Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Paide Ühisgümnaasiumi trupp MEELEOLU
    juhendaja Marju Mändmaa

 

10.45 – 11.45  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Gripihooaeg (Jaanus Vaiksoo, Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Tallinna 32. Keskkooli trupp KOKK
    juhendaja Eva Kalbus
  • Nii hea on olla hea (Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Peetri Kooli trupp Karlssonid Katuselt
    juhendaja Kaidi-Ly Välb
  • Aga ma olen lihtsalt üks laps (Heiki Vilep, Ilmar Trull, Jaanus Vaiksoo)
    Käina Kooli näitering
    juhendaja Tiia Korv
  • Loomade karneval (Jaanus Vaiksoo)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 7.-9.klassi trupp
    juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

12.00 – 13.00  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Ma ei saa magada (Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Tartu Polygoni Teatrikool
    juhendaja Inga Lunge
  • Vanaema jutud (Heiki Vilep, Ilmar Trull)
    Kunda laste näitetrupp Karoliine
    juhendaja Maarika Koks
  • Onu Heino – tore mees! (Jaanus Vaiksoo)
    Rapla teatristuudio „Ega Vist“ Vesiroosi Gümnaasiumi trupp (6. klass)
    juhendaja Krista Olesk
  • Kes seal müdistab köögis? (Ilmar Trull)
    Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 5b klassi trupp
    juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

13.00 – 13.30  Juhendajate ja Nõukoja arutelu Jõgeva Kultuurikeskuses

13.30 – 14.30  Lõunasöök koolimajas

15.00  Kontsert Jõgeva Kultuurikeskuses

16.00  Luulepäevade lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses

 

OSALEJATELE

  • Kõik etendused toimuvad Jõgeva Kultuurikeskuses, olemas professionaalne heli-ja valgustehnika, lava ees astmed (vt ka Jõgeva Kultuurikeskuse kodulehte)
  • Ööbimine ja toitlustamine Jõgeva Põhikooli klassiruumides.
  • Osalema ootame noori 1.-9. klassini
  • Osalustasu 12 eurot

Laadi alla osalemisankeet: reg-leht-2016 Tuulelapsed

Täidetud osalemisankeedi palume saata hiljemalt 8.jaanuariks 2016 aadressil: info@tahetund.eu

Küsimuste korral palun helista või kirjuta Liannele: 5179056 või lianne@aasa21.ee

 

IKKA ILU JA HOIDMIST JA ARMASTUST…

MTÜ Tähetund ja kooliteater Liblikapüüdja