“Tuulelapsed” 2015

BETTI ALVERILE PÜHENDATUD X LUULEPÄEVAD “TUULELAPSED” 2015

 

Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud
on suureks puuks.
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud.
Mu hing jääb truuks…( Betti Alver)

 LUULEPÄEVADE TULEMUSED

 

LAUREAADID:

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (6.kl trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur – „Poisid ja plikad“

Viimsi Keskkooli Eksperiment – juhendaja Külli Täht – „Maailm on päris, aga päris ongi mängult“

Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased – juhendaja Rita Ilves – „Mis on see luuletaja luule?“

Orissaare Gümnaasiumi Mo-teatrike – juhendaja Mare Noot – „INETU“

Paide Ühisgümnaasiumi trupp MEELEOLU – juhendaja Marju Mändmaa – „Maria sünnipäev“

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (4.kl trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur – „Mis sa seal teed?“

 

NÄITLEJAPREEMIAD:

Penno Pall – Lustivere Külaselts

Ingle Kürsa – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (6. kl trupp)

Daniel Aganitš – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (6. kl trupp)

Hart Saksniit – Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 6. kl. projekt „Luuleteater“

Laura-Liisa Toodre – Peetri Kooli näitering „Karlsonid katuselt“

Einar Susi – Puurmani laste näitering

 

DUETIPREEMIAD:

Pamela Ebber – Andreas Mattius Lass – Teatrikool TeatriPolygon

Pia Kai Sild – Joosep Pajus  – Viimsi Keskkooli Eksperiment

Heleriin Lass – Ott Salla – Viimsi Keskkooli Eksperiment

 

PARIM JUHENDAJA

Natalie Neigla – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater

Lianne Saage – Vahur – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

 

ERIPREEMIAD:

Parima originaallaulu eripreemia – Johanna Lisette Viskar ja Artur Treiberg – Kolga Kohal-olijad (7.-9.kl) – „Mere ääres, metsa taga“

 

Eripreemia muusika ja sõna andeka ühendamise eest – Henri Paomees, Mart Truu ja Carlos Liiv – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased – „Mis on see luuletaja luule?“ – juhendaja Rita Ilves

 

Ansamblimängu eripreemia – Kunda laste näitetrupp „Karoliine“ – „Mõtelda on mõnus …“ – juhendaja  Maarika Koks

 

Temperamentse mängu eripreemia – Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“ – „Toetusgrupp: Kõik möödub“ – juhendaja Juta Teral

 

Kompositsiooni eripreemia – Teatrikool TeatriPolygon – „Kohvik „Mõtelda on mõnus“ – juhendajad Maarja Jakobson ja Lennart Peep

 

Eripreemia kõnetehnilise teostuse eest – Kolga Kohal-olijad (4.-6.kl) – „Mis sa sääl teed?“ – juhendaja Terje Varul

 

Eripreemia poeetilise ühtehoidmise eest – Tartu Kesklinna Kooli 5.b klass – „maailm on ilus ja hea!“ – juhendaja Kristiina Tõnson

 

Eripreemia Hando Runneli lasteluule mängulise ja püändika esitamise eest – Kolga Kooli algklasside Kohal-olijad – „Põrsapõli“ – juhendaja Tuuli Rand

 

Lavalusti eripreemia – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (7.-9.kl) – „Nutikas lutikas“ – juhendaja Natalie Neigla

 

Eripreemia ühise luulerütmi hoidmise eest – Rakvere Gümnaasiumi Sõnakunstiring, 3.a klass – „Jutujärg“ – juhendaja Jana Sillajõe

 

Eripreemia suure ühistegemise eest – Torma Kooli draamaring OFF – „Mina, minu, sina, sinu … Meie!“ – juhendaja Ülle Säälik

 

Eripreemia eesmärgi kindluse eest – Muuga Põhikooli näitering – „Tahan jutustada lugu“ – juhendaja Urmas Lindlo

 

Mängulise etenduse eripreemia – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (2.klassi trupp) – „Nutikas lutikas“ – juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

Väikese lapse tõsise mängu eripreemia – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3.kl) –    „… päris ongi mängult …“ – juhendaja Natalie Neigla

 

Julge alguse eripreemia – Võhma Vaba Aja keskuse noorte draamaring Luminaalid –

„ISE-KAS? – juhendaja Birgit Haan

 

Poeetilise kujundikeele eripreemia – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (7.-9.kl trupp) – „Ainult hea toidab head … „ – juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

 

 

 

 

Kallid luulesõbrad…

 

Kui lumevaip katab Eestimaad, ootame teid taas Jõgevale, Betti Alverile pühendatud luulepäevadele Tuulelapsed, mis toimuvad 23.ja 24. jaanuaril 2015.
Sel aastal on teema “MÕTELDA ON MÕNUS…“ ( KUNI 15-MINUTILISE LAVASTUSE PALUME KOKKU SEADA HANDO RUNNELI LUULE PÕHJAL)
Kõik etendused toimuvad Jõgeva Kultuurikeskuses, olemas professionaalne heli-ja valgustehnika, lava ees astmed ( vt ka Jõgeva Kultuurikeskuse kodulehte)
Ööbimine ja toitlustamine Jõgeva Põhikooli klassiruumides.
Osalema ootame noori 1.-9. klassini, osalustasu 12 eurot. Oma osalemissoovist palume teada anda hiljemalt 19.detsembriks aadressil info@tahetund.eu Küsimuste korral palun helista või kirjuta Liannele: 5179056 või lianne@aasa21.ee

Ttäidetud ankeeti ootame hiljemalt 9. jaanuariks 2015, aadressil:

info@tahetund.eu

IKKA ILU JA HOIDMIST JA ARMASTUST…

MTÜ Tähetund ja kooliteater Liblikapüüdja

 

TUULELAPSED 2015 AJAKAVA

( Laadi alla *.pdf vormingus kava: Tuulelapsed 2015 ajakava)

REEDE, 23. JAANUAR

11.00 -12.00 Registreerimine Jõgeva Põhikoolis

12.00 Luulepäevade avamine Jõgeva Kultuurikeskuses

12.30 – 13.30 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Sõnad on mõistuse lapsed / Lustivere Külaselts / juhendaja Malle Tuur
  2. Mõtelda on mõnus … / Kunda laste näitetrupp „Karoliine“ / juhendaja Maarika Koks
  3. Toetusgrupp: Kõik möödub / Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“ / juhendaja Juta Teral
  4. Poisid ja plikad / Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (6. klassi trupp) / juhendaja Lianne Saage-Vahur

13.45 – 14.30 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Kohvik „Mõtelda on mõnus“ / Teatrikool TeatriPolygon / juhendajad Maarja Jakobson ja Lennart Peep
  2. INETU / Orissaare Gümnaasiumi Mo-teatrike / juhendaja Mare Noot
  3. Mis sa sääl teed? / Kolga Kohal-olijad (4.-6.kl) / juhendaja Terje Varul

14.30 -15.30 Lõunasöök koolimajas

15.30 -16.30 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Maailm on päris, aga päris ongi mängult / Viimsi Keskkooli Eksperiment / juhendaja Külli Täht
  2. Mis on see luuletaja luule? / Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased / juhendaja Rita Ilves
  3. Maailm on ilus ja hea! / Tartu Kesklinna Kooli 5.b klass / juhendaja Kristiina Tõnson
  4. Põrsapõli / Kolga Kooli algklasside Kohal-olijad / juhendaja Tuuli Rand

16.45 – 17.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Mäng-2 „Nutikas lutikas“ / Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (7.-9.kl) / juhendaja Natalie Neigla
  2. Ootus / Vaida Põhikooli näitering Kilplased / juhendaja Kristiina Suvi
  3. Jutujärg / Rakvere Gümnaasiumi Sõnakunstiring, 3.a klass / juhendaja Jana Sillajõe
  4. Mina, minu, sina, sinu … Meie! / Torma kooli draamaring OFF / juhendaja Ülle Säälik

18.00 – 18.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Elumäng / Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 6.klassi projekt „Luuleteater“/ juhendaja Astra Tints
  2. Tahan jutustada lugu / Muuga Põhikooli näitering / juhendaja Urmas Lindlo
  3. Nutikas lutikas / Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (2. klassi trupp) / juhendaja Lianne Saage-Vahur

19.00 – Mälestushetked Betti Alveri pargis

19.30 – Õhtusöök koolimajas

21.00 – Pidu koolimajas

Juhendajate ja Nõukoja arutelu

00.00 – Öörahu

 

LAUPÄEV, 24. JAANUAR

8.00 – 9.00 Hommikusöök koolimajas

9.30 – 10.30 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Mäng-1 „ … päris ongi mängult …“ / Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3.kl) / juhendaja Natalie Neigla
  2. Mere ääres, metsa taga / Kolga Kohal-olijad (7.-9.kl) / juhendaja Terje Varul
  3. Maria sünnipäev / Paide Ühisgümnaasiumi trupp MEELEOLU / juhendaja Marju Mändmaa
  4. Mis sa seal teed? / Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (4.kl trupp) / juhendaja Lianne Saage-Vahur

10.45 – 11.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Elavad mälestused / Peetri Kooli näitering Karlsonid katuselt / juhendaja Kaidi-Ly Välb
  2. Mängult päris – päris mängult / Puurmani laste näitering / juhendaja Keiu Kess
  3. ISE-KAS? / Võhma Vaba Aja keskuse draamaring Luminaalid / juhendaja Birgit Haan
  4. Ainult hea toidab head … / Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (9.kl trupp) / juhendaja Lianne Saage-Vahur

11.45 – 12.00 Juhendajate ja Nõukoja arutelu kultuurikeskuses

12.00 – 13.00 Lõunasöök koolimajas

13.30 – 15.30 Õpikojad koolimajas

16.00 Luulepäevade lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses