“Tuulelapsed” 2014

BETTI ALVERILE PÜHENDATUD IX LUULEPÄEVAD “TUULELAPSED” 2014

 

Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud
on suureks puuks.
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud.
Mu hing jääb truuks…( Betti Alver)

 

Armsad luule-ja teatrisõbrad
Festival on selleks korraks lõppenud. Kohtume taas järgmisel talvel!
PILTE FESTIVALIST VAATA SIIT: http://pilt.delfi.ee/album/295377/

Festivali tulemused

LAUREAADID:

  • Orissaare Gümnaasiumi Mo-teater – juhendaja Mare Noot – „Kas sa oled juba kuulnud…“
  • Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased – juhendaja Rita Ilves – „Troll turul“
  • Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (5.-6.kl trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur – „Vigurilood“
  • Viimsi kooli näitetrupp Eksperiment – juhendaja Külli Täht – „Tähed juba taevalael…“
  • Kunda laste näitering Karoliine (keskaste) – juhendajad Maarika Koks ja Natalie Neigla – „Saare neiu toomine“
  • Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (9.kl trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur –  „See, millel pole nimegi …“

 

NÄITLEJAPREEMIAD:

  • Triin Saarniit – Lasnamäe Üldgümnaasiumi näitering „Et“
  • Kerttu Ketly Rumask – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (3. Kl trupp)
  • Aleksandra Männik – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased
  • Henri Paomees – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased
  • Kert Pärnamets – Rakvere Gümnaasiumi sõnakunstiring, 5.b klass
  • Robin Täpp – Kunda laste näitetrupp Karoliine (keskaste)

 

ERIPREEMIAD:

  • Hea tundega ühesütlemise eripreemia – Jõgeva kooliteater „Liblikapüüdja“ (3. klassi trupp) –  „Õnnelaps“ – juhendaja Lianne Saage-Vahur
  • Huvitavate kujundite eripreemia – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (7.-8.kl trupp) – „Tähed juba taevalael …“ – juhendaja Lianne Saage – Vahur
  • Üllatuslike lahenduste eripreemia – Kolga Kohal-Olijad (7.-9.kl) – „Hetk elust enesest“ – juhendaja Terje Varul
  • Hoo ja lusti eripreemia – Rakvere Gümnaasiumi sõnakunstiring, 5.b klass – „Lõbusaid värsse Poolamaalt“ – juhendaja Jana Sillajõe

 

TEATER VANEMUISE ERIPREEMIAD:

  • KAREL KANSVEIN – preemia valgusmaailma loomise eest
  • NATALIE NEIGLA – preemia mõjusa soomeugriliku atmosfääri loomise eest
  • JANA SILLAJÕE – preemia lustliku teejuhatuse eest Poola laste luulesse

 

Festivali ajakava

REEDE, 24. JAANUAR

11.00 -12.00– LUULEPÄEVADELE REGISTREERIMINE JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

12.00 – LUULEPÄEVADE AVAMINE KULTUURIKESKUSES

12.30 -13.30 – ETENDUSED KULTUURIKESKUSES

  • LASNAMÄE ÜLDGÜMNAASIUMI NÄITETRUPP „ ET“- „ LOITSITUD LAEGAS“ (LEENA LAULAJAINEN) – JUHENDAJA JUTA TERAL
  • KUNDA LASTE NÄITETRUPP „ KAROLIINE“ ( ALGKLASSID) „ ÕNNELAPS“ (J.ITKONEN, P.PERKIO) – JUHENDAJA MAARIKA KOKS
  • ORISSAARE GÜMNAASIUMI MO-TEATER „ KAS SA OLED JUBA KUULNUD…? ( J.ITKONEN, K.KUNNAS JT) – JUHENDAJA MARE NOOT
  • JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 3.KLASSI TRUPP) „ ÕNNELAPS“ (P.PERKIO) – JUHENDAJA LIANNE SAAGE-VAHUR

13.45 – 14.30-ETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

  • TARVASTU GÜMNAASIUMI NÄITETRUPP-„ KUTSUMATA KÜLALISED“ (A.LIPPA, TUNDMATUD AUTORID) – JUHENDAJA ANDRES LINNUPUU
  • VAIDA PÕHIKOOLI NÄITERING KILPLASED „ HÄMARA TANTSUD“ (P.SAARIKOSKI, T.TRANSTRÖMER) – JUHENDAJA KRISTIINA SUVI
  • JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 5.-6.KLASSI TRUPP) „VIGURILOOD“ ( J. BRZECHWA) – JUHENDAJA LIANNE SAAGE-VAHUR

14.30 – LÕUNA KOOLIMAJAS

15.30 – 16.30 – ETENDUSED KULTUURIKESKUSES

  • SAAREMAA ÜHISGÜMNAASIUMI KREPUTLASED „ TROLL TURUL“ (KOGUMIK „ VAIKIVAD TROLLID“) – JUHENDAJA RITA ILVES
  • KOLGA KOOLI KOHAL-OLIJAD ( 4.-6.KLASS) „ MINA“ ( M.CERNIKA) – JUHENDAJA TERJE VARUL
  • LUSTIVERE KÜLASELTSI LUULERING „ MÕTE JA SÕNA“ „ LINNAKODU“ (A.KIVI) – JUHENDAJA MALLE TUUR
  • JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 7.-8.KLASSI) TRUPP „ TÄHED JUBA TAEVALAEL…“ (NORRA LASTELUULE PÕHJAL) ) – JUHENDAJA LIANNE SAAGE-VAHUR

16.45 – 17.45 – ETENDUSED KULTUURIKESKUSES

  • VIIMSI KOOLI EKSPERIMENT „ KUI PÜHKIDA UNUSTUSE TOLM EHK IGAÜHEL ON SELLISEID HETKI… (ERINEVAD AUTORID) – JUHENDAJA KÜLLI TÄHT
  • KOLGA KOOLI KOHAL-OLIJAD ( 7.-9.KLASS) „ HETK ELUST ENESEST ( W.SZYBORSKA, B.ANDERSSON, B.ULVEUS) – JUHENDAJA TERJE VARUL
  • RAKVERE GÜMNAASIUMI SÕNAKUNSTIRING, 5B KLASS „ LÕBUSAID VÄRSSE POOLAMAALT“ – JUHENDAJA JANA SILLAJÕE
  • JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 9.KLASSI TRUPP) „ KA SAJA AASTA PÄRAST KORDUB SAMA KEVADE…( LEEDU 1950-NDATE „ LUULE“ PÕHJAL) – JUHENDAJA LIANNE SAAGE-VAHUR

18.00 – 18.45 – ETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES:

  • LAIUSE PÕHIKOOL „ MA OLIN/OLEN LAPS ( M.REGOLA, Y.HASSAN) – JUHENDAJA HELGE MARIPUU
  • KUNDA LASTE NÄITETRUPP „ KAROLIINE“ ( KESKASTE) KATKEND E.LÖNNROTI „ KALEVALA“ PÕHJAL – JUHENDAJAD MAARIKA KOKS JA NATALIE
  • JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 9.KLASSI TRUPP) „ SEE, MILLEL POLEGI NIME…“ (NORRA, ROOTSI JA TAANI NÜÜDISLUULE PÕHJAL) – JUHENDAJA LIANNE SAAGE-VAHUR

19.00 – MÄLESTUSHETKED BETTI ALVERI PARGIS

19.30 – ÕHTUSÖÖK KOOLIMAJAS

20.30 – PIDU KOOLIMAJAS, JUHENDAJATE JA NÕUKOJA ARUTELU

LAUPÄEV, 25.JAANUAR

8.00 – 9.00 – HOMMIKUSÖÖK

9.30 – KOGUNEMINE KOOLI SAALIS

10.00 – 12.30 – ÕPIKOJAD KOOLIMAJAS, JUHENDAJATELE KULTUURIKESKUSES

12.30 – 13.30 – LÕUNA KOOLIMAJAS

13.30 – KONTSERT KULTUURIKESKUSES

14.30 – LUULEPÄEVADE LÕPETAMINE KULTUURIKESKUSES

 

Osalejatele

Kui lumevaip katab Eestimaad, ootame teid taas Jõgevale, Betti Alverile pühendatud luulepäevadele “Tuulelapsed”, mis toimuvad 24.-25. jaanuaril 2014. Sel aastal on teema “NAABRILE KÜLLA!“ ( KUNI 15-MINUTILISE LUULELAVASTUSE PALUME KOKKU SEADA LÄTI, LEEDU, POOLA, SOOME, ROOTSI, NORRA VÕI TAANI AUTORITE LOOMINGU PÕHJAL).

Kõik etendused toimuvad Jõgeva Kultuurikeskuses, olemas professionaalne heli-ja valgustehnika, lava ees astmed ( vt ka Jõgeva Kultuurikeskuse kodulehte)

Ööbimine ja toitlustamine Jõgeva Põhikooli klassiruumides.

Osalema ootame noori 1.-9. klassini, osalustasu 12 eurot.

Lae alla osalemisankeet: reg leht 2014 Tuulelapsed. Täidetud ankeeti ootame hiljemalt 10. jaanuariks 2014, aadressil: info@tahetund.eu

IKKA ILU JA HOIDMIST JA ARMASTUST…

MTÜ Tähetund ja kooliteater Liblikapüüdja

KONTAKT:
Lianne Saage-Vahur
lianne@aasa21.ee, telefon: 5179056

LAUREAADID:
• Orissaare Gümnaasiumi Mo-teater – juhendaja Mare Noot – „Kas sa oled juba kuulnud…“
• Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased – juhendaja Rita Ilves – „Troll turul“
• Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (5.-6.kl trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur – „Vigurilood“
• Viimsi kooli näitetrupp Eksperiment – juhendaja Külli Täht – „Tähed juba taevalael…“
• Kunda laste näitering Karoliine (keskaste) – juhendajad Maarika Koks ja Natalie Neigla – „Saare
neiu toomine“
• Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater Liblikapüüdja (9.kl trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur –
„See, millel pole nimegi …“
NÄITLEJAPREEMIAD:
Triin Saarniit – Lasnamäe Üldgümnaasiumi näitering „Et“
Kerttu Ketly Rumask – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (3. Kl trupp)
Aleksandra Männik – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased
Henri Paomees – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased
Kert Pärnamets – Rakvere Gümnaasiumi sõnakunstiring, 5.b klass
Robin Täpp – Kunda laste näitetrupp Karoliine (keskaste)
ERIPREEMIAD:
Hea tundega ühesütlemise eripreemia – Jõgeva kooliteater „Liblikapüüdja“ (3. klassi trupp) –
„Õnnelaps“ – juhendaja Lianne Saage-Vahur
Huvitavate kujundite eripreemia – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (7.-8.kl trupp) – „Tähed juba
taevalael …“ – juhendaja Lianne Saage – Vahur
Üllatuslike lahenduste eripreemia – Kolga Kohal-Olijad (7.-9.kl) – „Hetk elust enesest“ – juhendaja
Terje Varul
Hoo ja lusti eripreemia – Rakvere Gümnaasiumi sõnakunstiring, 5.b klass – „Lõbusaid värsse
Poolamaalt“ – juhendaja Jana Sillajõe
TEATER VANEMUISE ERIPREEMIAD:
KAREL KANSVEIN – preemia valgusmaailma loomise eest
NATALIE NEIGLA – preemia mõjusa soomeugriliku atmosfääri loomise eest
JANA SILLAJÕE – preemia lustliku teejuhatuse eest Poola laste luulesse