“Tähetund” 2014

BETTI ALVERILE PÜHENDATUD 22. LUULEPÄEVAD “TÄHETUND“ 2014

Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud
on suureks puuks.
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud.
Mu hing jääb truuks…( Betti Alver)

Armsad luule-ja teatrisõbrad!

Betti Alverile pühendatud XXII luulepäevade TÄHETUND 2014 parimad

Teema: KES LOOJAKS LOODUD … (K. Merilaas ja A. Sang)

 

PEAPREEMIA:

„ÕHTUSED JUTUD“ – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja – juhendaja Lianne Saage – Vahur

“MORTEM” – Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp: Lend 3.0 – juhendaja Oliver Issak ja trupp

 

LAUREAADID:

„LEIB“ – Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel – juhendaja Aili Teedla

„ÕUNAPUU“ – Kolga Kooli Kohal-olijad – juhendaja Terje Varul

 

PARIM NAISNÄITLEJA

HELENA MÄGI – Paide Ühisgümnaasium Maski Taga „Mu ellu elu sisse astus“ –                                  juhendaja Marju Mändmaa

 

PARIM MEESNÄITLEJA

SIIM MARAN – Kolga Kooli Kohal-olijad – “Õunapuu“ – juhendaja Terje Varul

 

NÄITLEJAPREEMIAD

MARKKO SUNNI – Paide Ühisgümnaasium Maski Taga „Mu ellu elu sisse astus“ –                                  juhendaja Marju Mändmaa

JAN MARGEN VAU- Paide Ühisgümnaasium Maski Taga „Mu ellu elu sisse astus“ –                                  juhendaja Marju Mändmaa

RUDOLF KOPTI – Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel – „Leib“ – juhendaja Aili Teedla

MARI-ANN VILJUS – Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel – „Leib“ – juhendaja Aili Teedla

KERLY RITVAL – Viljandi Gümnaasium – „Luuleaeg või heinaaeg“ – juhendajad Aili Kiin, Silvia Soro, Aare Külama

MERILIN LÕHMUS – Põltsamaa Kultuurikeskuse noorte näitering Viribus Unitis – „Öös“ – juhendaja Keiu Kess

ANETT PULLERITS – Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi „Poly Treff“ – „Mu isa …“

MANGUS CHRISTOPHER KALDA – Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA – „Poiss inglisillal“ – juhendaja Tiina Kippel

 

ERIPREEMIAD

Teatraalse väljendusrikkuse eripreemia

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja – „Õnnis see, kel õiged silmad …“  – juhendaja Lianne Saage-Vahur

Tundesiiruse eripreemia

Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA – „Poiss inglisillal“ – juhendaja Tiina Kippel

Visuaalsete erieffektide eripreemia

Tallinna Lilleküla Gümnaasium Kruvikeeraja – „(t)ärkamine – juhendaja Andres „Ande“ Jakovlev

A. Sanga ja K. Merilaasi luule sidumise eest tänapäeva ühiskondlik-poliitilise situatsiooniga

Rakvere Linnanoorte Näitetrupp – „Vabaduse hind“ – juhendaja Tiina Rumm

A. Sanga ja K. Merilaasi luule sidumis eest tänapäeva noorte maailmaga

KutiMuti Stuudio – „Mängime!“ – juhendaja Tiiu Mägi

A. Sanga luule sidumise eest kaasaegse meediaruumiga

Orissaare Gümnaasium Mo-Teater – „Massikommunikatsioon“ – juhendaja Mare Noot

 

 

XXII LUULEPÄEVADE TÄHETUND AJAKAVA

 

Reede, 21. november 2014

 

12.00 Betti Alverile pühendatud XXI1 luulepäevade TÄHETUND avamine

Jõgeva Kultuurikeskuses

 

12.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Öös (August Sang, Kersti Merilaas) –  Põltsamaa Kultuurikeskuse noorte näitering Viribus Unitis, juhendaja Keiu Kess
  • Leib (Kersti Merilaas) – Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel, juhendaja Aili Teedla
  • Luuleaeg või heinaaeg (Kersti Merilaas, August Sang) – Viljandi Gümnaasium juhendajad Aili Kiin, Silvia Soro, Aare Külama

 

13.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Tõnu Tamm (August Sang) – Hugo Treffneri Gümnaasiumi näitering UNI, juhendaja Elise Metsanurk
  • Nartsiss (Kersti Merilaas) – Tarvastu Gümnaasium, juhendaja Kulvo Viilupuu
  • (t)ärkamine (August Sang) – Tallinna Lilleküla Gümnaasium Kruvikeeraja, juhendaja Andres Ande Jakovlev

 

15.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Mu isa (August Sang) – Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi Poly Treff, juhendaja Anett Pullerits
  • Mängime! (Kersti Merilaas) – KutiMuti Stuudio, juhendaja Tiiu Mägi
  • Poeedi unenägu (August Sang) – Nõo Reaalgümnaasiumi luuletrupp, juhendajad Heily Soosaar ja Annika Markson

 

17.00 Mälestushetk Betti Alveri pargis

 

17.45   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Poiss inglisillal (August Sang, Kersti Merilaas) – Rakvere Reaalgümnaasiumi Karla, juhendaja Tiina Kippel
  • Mortem (August Sang, Kersti Merilaas) – Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp: Lend 3.0, juhendaja Oliver Issak ja trupp
  • Õnneuskujad (Kersti Merilaas, August Sang) – Saaremaa Ühisgümnaasium Kreisis, juhendaja Sirje Kreisman

 

18.45 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Mu ellu elu sisse astus (Kersti Merilaas, August Sang) –  Paide Ühisgümnaasium Maski Taga, juhendaja Marju Mändmaa
  • Õnnis see, kel õiged silmad (Kersti Merilaas, August Sang) – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

 

Laupäev, 22. november 2014

 

10.00 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Vabaduse hind (August Sang, Kersti Merilaas) – Rakvere Linnanoorte Näitetrupp, juhendaja Tiina Rumm
  • Õunapuu (August Sang) – Kolga Kooli Kohal-olijad, juhendaja Terje Varul
  • Massikommunikatsioon (August Sang) – Orissaare Gümnaasium Mo-Teater, juhendaja Mare Noot

 

11.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • Õndsa´st vangistusest (Kersti Merilaas, August Sang ) – Tallinna 32. Keskkooli XI D klass, juhendaja Eva Kalbus
  • Kiss me (Kersti Merilaas, August Sang) – Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium Poly Treffner, juhendaja Inga Lunge
  • Õhtused jutud (Kersti Merilaas) – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

15.00 Kontsert Jõgeva Kultuurikeskuses (Curly Strings)

 

16.00   XXII luulepäevade TÄHETUND lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses