“Tähetund” 2012

Betti Alverile pühendatud XX luulepäevade “Tähetund” parimad

GRAND PRIX – Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater Liblikapüüdja, “Luigelaul”, juhendaja Lianne Saage – Vahur

LAUREAADID:

  • Rakvere Reaalgümnaasiumi laulu- ja mänguselts Karla, “Viimast korda. Me näeme veel!”, juhendaja Anett Rannamets
  • Kuusalu Keskkooli trupp Kõik kordub, “Ei ole üles võetud veel me viimne viis”,  juhendaja Saima Kallionsivu
  • Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel, “Tuulde räägitud”, juhendaja Aili Teedla

Parim naisnäitleja – Laura Liisa Lemetsar, Tallinna Kristiine Gümnaasium, “Luigelaul”, juhendaja Mart Usin
Parim meesnäitleja – Norbert Kats, KutiMuti Stuudio, “Kes minevikku ei mäleta…”, juhendaja Tiiu Mägi
Parim juhendaja – Rita Ilves, Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera, “LUIGE LAUL”

 

ERIPREEMIAD LAVASTUSTELE:

  • Julge teemavaliku eest – Aseri Keskkooli Kirdekad, “sest siin ei ole hea“, juhendaja Luule Varinurm
  • Ühtse ja üksteist toetava ansamblimängu eest – Tallinna Kristiine Gümnaasium, “Luigelaul”, juhendaja Mart Usin
  • Leidliku ja mõtestatud teksti kompositsiooni eest – Viimsi Kooli Eksperiment, “Kas nii me olemegi?“, juhendaja Külli Täht
  • Originaalse teema lahenduse eest – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera, “LUIGE LAUL“, juhendaja Rita Ilves
  • Järjepidevuse hoidmise eest – Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater Liblikapüüdja, “Ma salaja sosistan palve …”, juhendaja Lianne-Saage Vahur
  • Heliefektide eest – Kolga Keskkooli Kohal-olijad, “Oktoober Oklahomas”, juhendaja Terje Varul
  • Massistseenide täpse lahenduse eest – Keila Kooli trupp Roheline Kass, “Me jõudsime mängides selleni, mida me ei teadnud …”, juhendaja Kai Kulbok
  • Rekvisiitide kujundliku käsitlemise eest – Orissaare Gümnaasiumi Mo-Teater, “Tunded tuules, sõnad südames”, juhendaja Mare Noot
  • Täpse töö eest kujutatavate esemetega – Viljandi Gümnaasiumi luuleklubi, “Ööliblika lend”, juhendajad Aili Kiin ja Silvia Soro
  • Luulekava tantsulise lahenduse eest – Paide Ühisgümnaasiumi näitetrupp Maski Taga”See pole see, kuni see on see!”, juhendaja Marju Mändmaa
  • Tehnitsistliku luule inimliku lahendamise eest – Nõo Reaalgümnaasiumi luuletrupp, “Välja viskan vedru”,  juhendaja Heily Soosaar
  • Kauneima kavalehe eest – Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp Unenäoklubi “Hüvasti, meie”, juhendaja Jan Teevet
  • Parima muusikalise hetke eest – Tõnis Sestverk,Rakvere Reaalgümnaasiumi laulu- ja mänguselts Karla, “Viimast korda. Me näeme veel”, juhendaja Anett Rannamets

ERIPREEMIAD NÄITLEJATELE:

  • Asso Soosalu – Kuusalu Keskkooli trupp Kõik Kordub, “Ei ole üles võetud veel me viimne viis”, juhendaja Saima Kallionsivu
  • Andres Popov – KutiMuti Stuudio, “Kes minevikku ei mäleta …”, juhendaja Tiiu Mägi
  • Emil Orub – Viimsi Kooli Eksperiment,  “Kas nii me olemegi?”, juhendaja Külli Täht
  • Rhett Kütsen – Viimsi Keskkooli näitering K.O.K.K., “Peegeldused”, juhendaja Eva Kalbus
  • Angelika Kaplina – Aseri Keskkooli Kirdekad “sest siin ei ole hea”, juhendaja Luule Varinurm
  • Riin Lepik – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera “LUIGE LAUL”, juhendaja Rita Ilves
  • Pärlin Luhila – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera “LUIGE LAUL”, juhendaja Rita Ilves
  • Toora Alliksoo – KutiMuti Stuudio, “Kes minevikku ei mäleta…”, juhendaja Tiiu Mägi
  • Anett Pullerits– Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel, “Tuulde räägitud”, juhendaja Aili Teedla
  • Kai-Riin Tomera – Keila Kooli trupp Roheline Kass, “Me jõudsime mängides selleni, mida me ei teadnud …”, juhendaja Kai Kulbok

 

Suur aitäh kõigile osalistele!

Ajakava

 

Reede, 23. november 2012

12.00 Betti Alverile pühendatud XX luulepäevade TÄHETUND avamine

Jõgeva Kultuurikeskuses

12.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. elu.aeg (J. Viiding, J. Üdi), Rakvere Linnanoorte Näitetrupp, juhendaja Tiina Rumm
  2. Ööliblika lend (J. Viiding, M. Under, B. Alver), Viljandi Gümnaasiumi luuleklubi, juhendajad Aili Kiin ja Silvia Soro
  3. sest siin ei ole hea (S.K., R.S., J.V., K.G., A.G.), Aseri Keskkool Kirdekad, juhendaja Luule Varinurm

13.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Kas nii me olemegi? (D. Kareva, J. Viiding, A. Suumann, I. Koff, J. Tätte, J. Kaplinski, B. Alver, A. Alavainu, P.-E. Rummo, V. Luik), Viimsi Kooli Eksperiment, juhendaja Külli Täht
  2. Viimast korda. Me näeme veel! (A. Alliksaar, P.-E. Rummo), Rakvere Reaalgümnaasiumi laulu- ja mänguselts Karla, juhendaja Anett Rannamets

14.00 – 15.00 Lõunasöök koolimajas

15.00 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Ma salaja sosistan palve … (L. Tungal, A. Kivi, E. Niit, U. Alender), Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater Liblikapüüdja, juhendaja Lianne Saage-Vahur
  2. Välja viskan vedru … (J. Semper, P.-E. Rummo), Nõo Reaalgümnaasiumi luuletrupp, juhendaja Heily Soosaar

15.45 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. LUIGE LAUL (V. Luik, R. Avestik), Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera, juhendaja Rita Ilves
  2. Kes minevikku ei mäleta … (Fr. R. Kreutzwaldi ainetel), KutiMuti Stuudio, juhendaja Tiiu Mägi
  3. Oktoober Oklahomas (I. Ivask jpt eesti luuletajad), Kolga Kohal-olijad, juhendaja Terje Varul

17.00 Mälestushetk Betti Alveri pargis

17.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Peegeldused (J. Talvet, J. Liiv), Viimsi Keskkooli näitering K.O.K.K ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne, juhendaja Eva Kalbus
  2. Tunded tuules, sõnad südames (J. Viiding, M. Vaik, E. Enno, A. Barkalaja, H. Runnel, S. Kera, J. Mäggi, L. Ruud, L. Andre, M. Peterson, A. Alliksaar, Fagira D. Morti), Orissaare Gümnaasiumi Mo-Teater, juhendaja Mare Noot
  3. Tuulde räägitud (B. Alver), Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel, juhendaja Aili Teedla

18.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Luigelaul (T. Liiv), Tallinna Kristiine Gümnaasium, juhendaja Mart Usin
  2. Hüvasti, meie (H.Visnapuu), Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp Unenäoklubi, juhendaja Jan Teevet
  3. Varjud (V. Luik, G. Suits, A. Sang, noorte kaasaegsete rühmituste liikmete luule, jne), Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreisis, juhendaja Sirje Kreisman
  4. Ei ole üles võetud veel me viimne viis (J. Liiv, H. Runnel, J. Rooste, K.M. Sinijärv, R. Merivoo), Kuusalu Keskkool näitering Kõik Kordub, juhendaja Saima Kallionsivu

19.30 – 20.30 Õhtusöök koolimajas

21.00 Pidu kooli aulas

21.00 Juhendajate ja Akadeemia arutelu

24.00 Öörahu

 

Laupäev, 24. november 2012

08.30 – 09.30 Hommikusöök koolimajas

10.00 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Vaikselt nii valge (Kamberg, A. Alliksaar, J. Viiding, D. Kareva, M. Under, E. Enno, T. Õnnepalu, K. Lepik, U. Alender, L. Astula, B. Alver, T. Valsberg ), VHK Teatrikooli teatristuudio, juhendaja Tarmo Song
  2. See pole see, kuni see on see! (Gailys, Promet, Puistamaa, Alliksaar, Enno, Ristikivi, Sinijärv, Kross), Paide Ühisgümnaasiumi näitetrupp Maski Taga, juhendaja Marju Mändmaa
  3. Enne minevikku minekut (U. Alender, V. Villandi), Põltsamaa Kultuurikeskuse noorte näitering Viribus Unitis, juhendaja Keiu Kess
  4. Elulugu (A. Alavainu, J. Viiding, E. Niit, Wimberg, K. Ehin, P.-E. Rummo, J. Kross, H. Kangro, I. Hirv, M. Kompus, J. Kaplinski, V. Luik, H. Krull, H. Runnel), Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp Lilleline Lohe, juhendaja Kadri Kosk
  5. Iga lõpp on millegi uue algus (A. Sang), Tallinna 32. Keskkool, juhendaja Minna Kohjus

11.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  1. Me jõudsime mängides selleni, mida me ei teadnud… (H. Runnel, H. Krull, M. Under, tundmatud autorid internetiavarustest), Keila Kooli trupp Roheline Kass, juhendaja Kai Kulbok
  2. Facta Loquantur (O. Arder, J.B. Isotamm, J. Rooste, U. Karuks, I. Rüütle, B. Alver), Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp Miljon Muserdatud Munarakku, juhendaja Enn Rusi
  3. Luigelaul (B. Alver), Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater Liblikapüüdja, juhendaja Lianne Saage-Vahur

12.30 Juhendajate ja Akadeemia arutelu

13.00 – 14.00 Lõunasöök koolimajas

14.00 Kontsert Jõgeva Gümnaasiumis

16.00 XX luulepäevade TÄHETUND lõpetamine
Jõgeva Kultuurikeskuses

 

Kutse

Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud
on suureks puuks.
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud.
Mu hing jääb truuks… ( Betti Alver )

 

Armsad luule-ja teatrisõbrad!

23.-24. novembril ootame teid taas Jõgevale Betti Alverile pühendatud 20. luulepäevadele „Tähetund“.
Selle aasta teema on „Luigelaul“ (kuni 15-minutiline lavastus palume ette valmistada eesti luuletajate loomingu põhjal). Osalema ootame gümnaasiumiealisi noori (10.-12.klass). Ööbimine Jõgeva Gümnaasiumi klassides, palume kaasa võtta kõik vajalik, madratsist kaisukaruni. Osalustasu 13 eurot.

Oma tulekust palume teada anda hiljemalt 2. novembriks aadressil: Rohu 10, Jõgeva 48307 või maimu.valdmann@joggym.edu.ee, telefonil 7721976 või 5185801.

Ajad tulevad ja lähevad: sekundis sõlmuvad saatused võivad pöörata, paisata sind silmitsi sootuks ettearavamatuga. Ajad nii teevadki, aegadel on oma asi ajada, oma lugu kududa. Las nemad olla…

Inimene on iseenda aeg, iseoma lugu – antagu ainult olla… (Doris Kareva)

Korraldajad MTÜ Tähetund ja viimast korda Jõgeva Gümnaasium

REGISTREERIMISLEHT:

Tähetund_regleht_2012