“Tähetund” 2009

Betti Alverile pühendatud XVII luulepäevade “Tähetund” parimad

GRAND PRIX – Aseri Keskkooli Kirdekad, etendus “Vana lugu” (B.Alver “Kapten Oleander”), juhendaja Luule Varinurm

LAUREAAT – Rakvere Linnanoorte Näitetrupp  etendus “Naaber” (B.Alver “Naaber”), juhendaja Tiina Rumm
LAUREAAT – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera, etendus “Kuidas seda lavastada?” (B.Alver “Kuradile mingu mure”), juhendaja Rita Ilves
LAUREAAT –  Jõgeva Gümnaasiumi Liblikapüüdja, etendus “Tuulde räägitud”, (B.Alver “Tuulde räägitud”), juhendaja Lianne Saage-Vahur

Parim lavastaja -Saima Kallionsivu, Kuusalu Keskkool
Parim naisnäitleja – Hebe Paas, Jõgeva Gümnaasiumi Liblikapüüdja
Parim meesnäitleja – Ringo Ramul, Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel

ERIPREEMIAD:

  • Teatraalse vormi julguse eest – Andre “Ande” Jakovlev –Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi Kruvikeeraja
  • Psühhofüüsilise vormi eest – Tallinna 32. Keskkooli trupile Ruubiku-Kuubik
  • Sõnatu kontseptualismi eest – Noorte Teatritehase trupile, Oliver Taul
  • Positiivse hingestatuse eest – Saaremaa Ühisgümnaasium  “Kreisis”
  • Kõige rokilikuma ansamblimängu eest – Tarvastu Gümnaasiumi kooliteater
  • Parima muusikalise kujunduse eest – KutiMuti Stuudio
  • Poeetilise lavaminiatuuri loomise eest – Ave Alavainu, AVE VITA! Näitetrupi juhendaja
  • Üllatava kujundiloome (lilla vihmauss) eest – Martin Junna, Tallina Lilleküla Gümnaasiumi Kruvikeeraja
  • Aukartuse eest Betti Alveri luule ees – Kolga Kohal-olijad, “Naabrid vol 1”
  • Eripreemia ühtehoidmise eest – Sombudele Viimsi Keskkooli näiteringist K.O.K.K


NÄITLEJAPREEMIAD:

  • Georg Logins, Aseri Keskkooli Kirdekad „Vana lugu”
  • Lauri Mäesepp, Rakvere Gümnaasiumi teatriansambel  „Pidu katku ajal ehk kuradile mingu mure”
  • Razer Verner Samolberg, Keila Kooli Roheline kass – “Ja nii ongi”
  • Mari-Ann Kalavus, Torma Huvikoja draamaring OFF – “Naaber”
  • Kleer Keret Tali, Kehra Gümnaasiumi Lunaatikud – “Kuradile kurat”
  • Jane Napp, Rakvere Linnanoorte Näitetrupp – „Naaber”

ERR Raadioteatri eripreemia  mõjusaima vaikuse loomise eest -Kolga Kohal-olijad, etendus “Naabrid vol 1”

Jõgeva Haigla eripreemia meditsiini telgi ja telgitaguse kuratliku kujutamise eest – Keila Kooli Roheline Kass, etendus “Ja nii ongi”

 

Ajakava

Reede, 20. november 2009

12.00 Betti Alverile pühendatud XVII luulepäevade “Tähetund” avamine
Jõgeva Kultuurikeskuses

12.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • “Naabrid vol 1″ (B.Alver “Naaber”), Kolga Keskkooli Kohal-olijad, juhendajad Mattias Varul, Jaak Laanpere ja Terje Varul
  • “Naabrid vol 2″ (B.Alver “Naaber”), Kolga Keskkooli Kohal-olijad, juhendajad Mattias Varul, Jaak Laanpere ja Terje Varul
  • “Teekond sinust minuni” (B.Alver “Naaber”), Põlva Ühisgümnaasiumi teatritrupp, juhendaja Maia Punak
  • “Vabadus on võimalus valida ahelaid…” (B.Alver “Naaber”), Põltsamaa Kultuurikeskuse noorte näitering Viribus Unitis, juhendaja Keiu Kess
  • “Lilla vihmaussi teekond ehk mehed ei nuta” (B.Alver “Naaber“), Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi Kruvikeeraja, juhendaja Andres “Ande” Jakovlev
  • “Mask” (B.Alver “Naaber”), Tallinna 32. Keskkooli Ruubiku-Kuubik, juhendaja Marika Reinmann

14.00 – 15.00 Lõunasöök koolimajas

15.00 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • “Naaber – kes sa oled? Kus sa oled?” (B.Alver “Naaber“), Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreisis, juhendaja Sirje Kreisman
  • “Naaber” (B.Alver “Naaber”), Torma Huvikojad draamaring OFF, juhendaja Ülle Säälik
  • “Vana lugu” (B.Alver “Kapten Oleander“), Aseri Keskkooli “Kirdekad”, juhendaja Luule Varinurm
  • “Neetud” (B.Alver “Kapten Oleander”), KutiMuti Stuudio, juhendaja Tiiu Mägi
  • “Welcome to Modernia“ (B.Alver „Tuuletriller“), Kuusalu Keskkooli näitering ”Kõik kordub”, juhendaja Saima Kallionsivu

16.50 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • “Reportaaž Moderniast” (B.Alver “Tuuletriller”), Nõo Reaalgümnaasiumi luuletrupp, juhendaja Heily Soosaar
  • “Tuuletriller” (B.Alver “Tuuletriller”), Viimsi Keskkooli näitering K.O.K.K., juhendaja Eva Kalbus
  • “Kuradile kurat“ (B.Alver “Kuradile mingu mure”), Kehra Gümnaasiumi Lunaatikud, juhendaja Endla Klemets
  • “Kuidas seda lavastada?”, (B.Alver “Kuradile mingu mure”), Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera, juhendaja Rita Ilves
  • “Pidu katku ajal ehk kuradile mingu mure” (B.Alver “Kuradile mingu mure”), Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel, juhendaja Aili Teedla

18.30 Mälestushetk Betti Alveri pargis

19.00 Kontsert “Rändame koos” Jõgeva Kultuurikeskuses
Marek Sadam ja Toomas Laur

20.00 – 21.00 Õhtusöök koolimajas

21.00 Õhtune programm

Laupäev, 21. november 2009

09.00 – 10.00 Hommikusöök koolimajas

10.00 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • “Naaber” (B.Alver “Naaber”), Rakvere Linnanoorte Näitetrupp, juhendaja Tiina Rumm
  • “Uus mees“ (B.Alver “Naaber“), Viljandi Maagümnaasiumi Rudiment, juhendajad Andres Linnupuu ja Laura Mets
  • “Ja nii ongi” (B.Alver “Kuradile mingu mure”), Keila Kooli Roheline Kass, juhendajad Kai Kulbok ja Mari-Liis Pikkas
  • “Ilmutus” (B.Alver “Kuradile mingu mure“), Tarvastu Gümnaasiumi kooliteater, juhendaja Andres Linnupuu
  • “Kuradile mingu mure” (B.Alver “Kuradile mingu mure”), Türi Majandusgümnaasiumi Ontsikud, juhendaja Liivi Vassar

12.00 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses

  • “Kuradile mingu mure” (B.Alver “Kuradile mingu mure”), AVE VITA! näitetrupp (Kärdla ÜG õpilased), juhendaja Ave Alavainu
  • “Pildid näitusel” (B.Alver “Tuulde räägitud”), Noorte teatritehase trupp, juhendaja Oliver Taul
  • ”Rusikas” (B.Alver “Tuulde räägitud“), Hugo Treffneri Gümnaasiumi näitering Daaravahusa, juhendajad Kristjan Kaljusaar ja Enno Kirsimäe
  • “Tuulde räägitud” (B.Alver “Tuulde räägitud”), Paide Ühisgümnaasium, juhendaja Marju Mändmaa
  • “Tuulde räägitud“ (B.Alver “Tuulde räägitud”), Jõgeva Gümnaasiumi Liblikapüüdja, juhendaja Lianne Saage-Vahur

14.00 – 15.00 Lõunasöök koolimajas

16.00 Kontsert Jõgeva Gümnaasiumis
näitleja Maarius Pärn

17.00 Luulepäevade “Tähetund” lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses

 

Kutse

Seal, kus pööriputk ja loogas pajud
peegelduvad Pedja mustas vees-
sinna jooksen ikka pakku ajul,
kui mu hinges umbne viha keeb…

Kõik ju oli harilik,
kassikäpad, kanarbik
Jõgeva ja Pedja vahel…( Betti Alver)

Armas luule- ja teatrisõber.

Ootame Sind taas Jõgevale, Betti Alverile pühendatud luulepäevadele“ Tähetund“, mis saavad toimuma
20.-21.novembril k.a. Sel aastal on teemaks: „ Viis lugu Betti  Alverilt“
Pakume välja viis Betti Alveri luuletust, mille hulgast tuleb lavstamiseks valida üks.
1. Naaber
2. Kuradile mingu mure
3. Tuuletriller
4. Kapten Oleander
5. Tuulde räägitud
Lavaaega igale etendusele 15 minutit. Oma osalusest palume teada anda 2. novembriks k.a.
Edasine info Jõgeva Gümnaasiumi kodulehel.

Luulepäevade avamine 20.novembril kell 12.00 Jõgeva Kultuurikeskuses. Registreerimine alates kella 10-st Jõgeva Gümnaasiumis ja majutamine klassidesse pärast tunde. Luulepäevade orienteeruv lõpetamine 21. novembril kell 17.00

Info: Lianne: 5179056, ne229a@estpak.ee,
Maimu: 5185801, Maimu.Valdmann@joggym.edu.ee