“Tähetund” 2007

Betti Alverile pühendatud XV luulepäevade “Tähetund” parimad

GRAND PRIX – Kuusalu Keskkool etendus „Mõtete sündimine“ juhendaja Saima Kallionsivu

LAUREAAT – Rakvere Reaalgümnaasium Karla , etendus „Küpsemine“, juhendaja Tiina Kippel
LAUREAAT – Kolga Keskkool Kohal-olijad , etendus “Krossi kaubad”, juhendaja Terje Varul
LAUREAAT -Aseri Keskkool näitering Kirdekad, etendus “Kas teist keegi…”, juhendaja Luule Varinurm

Lavastajapreemia –
Parim naisnäitleja – Anu Kokk, Aseri Keskkooli
Parim meesnäitleja – Jürgen Gansen, Rakvere Gümnaasiumi Karla

ERIPREEMIAD:

  • Parima kompositsiooni eest etenduses – “Õnn”, Ave Alavainu, Ave Vita! juhendaja
  • Lavastuses “Õnn” peituva sõnumi täpse toomise eest – Anti Räis, Ave Vita! näitetrupist
  • Parima kujunduse eest – Tallinna 32. Keskkool Tunderakk
  • Parim kavaleht – Kolga Keskkool Kohal-olijad
  • Ergutuspreemia – KutiMuti Stuudio
  • Parim muusikaline kujundus – Mari Mae Rakvere Reaalgümnaasium Karla

ERINEVATE ROLLIDE EEST:

  • Allan Järve – Kuusalu Keskkool “Mõtete sündimine“
  • Rainer Verner Samolberg – Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel “Lihtsalt olla“
  • Triinu Sikk – Rakvere Linnanoorte Näitetrupp “Q-st M-ini“
  • Petra Sauemägi – Tallinna 32. Keskkool “Las meil olla ühine taevas“
  • Robert Vilepaju -. Kuusalu Keskkool “Mõtete sündimine“
  • Jaak Laanpere – Kolga Keskkool “Krossi kaubad“

EESTI RAHVUSRINGHÄÄLINGU ERIPREEMIA:

  • PÄIKE –Kärt Päll, Paide Gümnaasiumi trupist „Volli-Ralli“
  • Hiiumaa noormees Anti Räis

RAKVERE TEATRI AUTASU – Tallinna 32. Keskkool ja Aseri Keskkool

TALLINNA ÜLIKOOLI ERIPREEMIA – Rakvere Reaalgümnaasium „Karla“

KULDAVÄÄRT ÕPETAJA – Rain Mikser

 

XV LUULEPÄEVADE ”TÄHETUND” AJAKAVA

Reede, 23. november 2007

11.00 Betti Alverile pühendatud XV luulepäevade “Tähetund” avamine kultuurikeskuses
11.30 Etendused kultuurikeskuses

  1. “Uus lendamise kunst”, Saku noorte näitering, juhendajad Marii Kangur ja Stella Makstin
  2. “Q-st M-ini”, Rakvere Linnanoorte Näitetrupp, juhendaja Tiina Rumm
  3. “Las meil olla ühine taevas”, Tallinna 32. Keskkool Tunderakk, juhendajad Gerda Kordemets, Laine Mägi, Anti Kobin
  4. “Kust tulevad luuletused?, Nõo Reaalgümnaasiumi luuletrupp, juhendaja Heily Soosaar

12.45 Etendused kultuurikeskuses

  1. “Krossi kaubad”, Kolga Keskkool Kohal-olijad, juhendaja Terje Varul
  2. “Tagasilangus ehk progress”, Tartu Treffneri Gümnaasium, juhendaja Helgi Tering
  3. “Füüsikud ja lüürikud”, Varstu Kõgõkogo, juhendaja Lea Mändmets
  4. “Mardileib”, Kehra Gümnaasiumi Lunaatikud, juhendaja Endla Klemets

14.00 – 15.00 Lõunasöök koolimajas

15.00 Etendused kultuurikeskuses

  1. “Minu(s)t vaikuses”, Tarvastu Gümnaasiumi kooliteater, juhendaja Andres Linnupuu
  2. “Lihtsalt olla”, Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera, juhendaja Rita Ilves
  3. “Küpsemine”, Rakvere Reaalgümnaasium Karla, juhendaja Tiina Kippel

16.15 Etendused kultuurikeskuses

  1. “Ebakuninglik kuningajutt”, Saaremaa Ühisgümnaasium Kreisis, juhendaja Sirje Kreisman
  2. “Kas teist keegi … ”, Aseri Keskkooli näitering Kirdekad, juhendaja Luule Varinurm
  3. “Lihtsalt olla … ”, Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel, juhendaja Aili Teedla

17.30 Mälestushetk Betti Alveri pargis

18.15 Etendused kultuurikeskuses

  1. “Miks nii süngeks, lõbus poisu?”, Viljandi Maagümnaasiumi kooliteater, juhendaja Andres Linnupuu
  2. “Hinge sünd”, KutiMuti Stuudio, juhendaja Tiiu Mägi
  3. “Enesetaeneses”, Jõgeva Ühisgümnaasiumi Dramatöörid, juhendaja Janek Varblas ja grupp
  4. “Päikese päevakord”, Paide Gümnaasiumi trupp Volli-Ralli, juhendaja Maris Raudsepp
  5. “Kuidas hüpata rongilt maha?“, Jõgeva Gümnaasiumi Liblikapüüdja, juhendaja Lianne Saage-Vahur

20.00 – 21.00 Õhtusöök koolimajas
22.00 Pidu ansambliga koolimajas
22.00 Juhendajate ja Akadeemia nõupidamine restoranis “Kosmos”

Laupäev, 24. november 2007

09.00 – 10.00 Hommikusöök koolimajas
10.00 Etendused kultuurikeskuses

  1. “Tule!”, Kullo Teatrikool, juhendajad Virko Annus, Kadri Tammejuur, Liisa Ambur, Maarja Naan
  2. “Lumumba”, Keila Gümnaasiumi Kooliteater Roheline Kass, juhendaja Kai Kulbok
  3. “Mõtete sündimine“, Kuusalu Keskkool, juhendaja Saima Kallionsivu
  4. “Rongisõit”, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi näitering, juhendaja Külli Solvak
  5. “Õnn”, “Ave Vita!” näitetrupp, juhendajad Ave Alavainu ja Arnold-Aare Kivisikk
  6. “Argine Heitlus”, Põlva Eksperimentaalteater, juhendaja Rivo Veski

12.30 Etendused kultuurikeskuses

  1. “Tule!”, Tallinna 32. Keskkooli Kümnendikud, juhendaja Rain Mikser
  2. “Peeglis kaks nägu”, Viljandi Maagümnaasium K.A.H, konsultant Aili Kiin
  3. ”Kaks suurt kivi”, Tartu Treffneri Gümnaasiumi trupp Elu On Lill, juhendaja Lennart Peep

14.00 – 15.00 Lõunasöök koolimajas
15.30 Kontsert koolimajas
17.00 Luulepäevad “Tähetund” lõpetamine kultuurikeskuses

 

Kutse

Armsad luulehuvilised!

Sügis on käes ja päevad vihmased… aga vihm teeb vahel toredaid asju…
Ootame teid taas Jõgevale Betti Alverile pühendatud luulepäevadele „Tähetund”, mis toimuvad 23. – 24. novembril käesoleval aastal.
Sel aastal keskendume Ellen Niidu ja Jaan Krossi luulele.
Ootame osa võtma gümnaasiumiealisi noori luuleetendustega, mille pikkus võib olla kuni 15 minutit.
Parema korralduse huvides palume oma osavõtusoovist teada anda hiljemalt 15. oktoobriks. (Olenevalt osalejate arvust otsustatakse eelvoorude toimumine.) Kogu informatsiooni (etenduse pealkiri, osalejate arv, etenduse pikkus jne.) ootame 12. novembriks.
Edasised teated Jõgeva Gümnaasiumi kodulehel.

Kontakt ja eelregistreerimine:
Lianne 5179056 ne229a@estpak.ee
Maimu 5185801 maimu.valdmann@joggym.edu.ee

Imelist sügist!

Korraldajad.