Foto: Lea Pihlak

XXII üleriigilise koolinoorte vokaalansamblite ja VII üleriigilise noorte vokaalansamblite konkursi juhend

Aeg
9. – 10. märts 2018
Avamine 9. märtsil kell 13.00  UUS! Jõgeva Kultuurikeskuses

Lõpetamine – 10. märtsil kell 19.00  UUS!  Jõgeva Kultuurikeskuses

Koht
Jõgeva Põhikool
Piiri 1, 48307 Jõgeva

Esinemispaik
UUS! Jõgeva Kultuurikeskus

Osavõtjad
Olenemata tegutsemise kohast, võivad osa võtta kõik koolinoorte ansamblid  ja noorteansamblid. Võisteldakse viies vanusegrupis: IV-V, VI-VII, VIII-IX ja X-XII klass ja noored kuni 26. eluaastani. Koolinoortel  oma vanusegrupist vanemate lauljate kasutamine ei ole lubatud, nooremate aga küll. Noorteansamblitel vanuselist piirangut ei ole, v. a. ülemine piir – 26 aastat (palume kaasa võtta isikut tõendav dokument). Koosseisu järgi liigitame ansamblid kolme gruppi: poiste- (mees-), tütarlaste- (neidude-)ja segaansamblid.

Tingimused
• Ansambel koosneb vähemalt kolmest lauljast, ülemine piir on 12 lauljat
• Laulda tuleb ilma mikrofonideta

Esitada tuleb kaks (võib ka kolm) laulu eesti keeles! Üks neist a cappella. 

Palume laulude saateks fonosid mitte kasutada!

 

Hindamine
Hinnatakse esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust. Tähtis on jõukohane repertuaar ja laulu sobivus vanusegrupile. Hindab žürii, kuhu kuuluvad vabariigis tuntud muusikategelased. Igas vanusegrupis antakse välja laureaaditiitel parimale ansambli liigile. Vastava taseme puudumise korral on žüriil õigus jätta auhind välja andmata. Lisaks kuulutatakse välja mitmeid eripreemiaid. Kõigi osalejate hulgast valitakse välja üks üldvõitja (Grand prix).

 

Ööbimine
Toimub Jõgeva Põhikooli klassiruumides. Kaasa võtta kõik – madratsist kaisukaruni.

 

Osavõtutasu
Iga laulja ja juhendaja kohta 17 EUR-i. See sisaldab majutust, materjale, kontserte ja söögikordi. Osavõtumaks on kohustuslik kõigile olenemata kohalviibitavast ajast.

Osavõtumaks tasuda MTÜ Tähetund pangakontole EE791010220203811222 või maksta kohapeal.

Arve saamiseks saata vastav soov koos andmetega (osalejate arv, arve maksja ning kellele saata arve) e-mailile info@tahetund.eu või helistada telefonile 5110327 Kaja Pärtels.

 

Registreerimine

Registreeri https://goo.gl/forms/4zFZs24Uze3dRBFG2

Teatamise viimane kuupäev on 20. veebruar 2018. a. UUS! Kui laulja laulab mitmes ansamblis, siis palun leppige enne omavahel kokku, kes registreerib ja kes kelle eest maksab.

PALUN ära registreerimisega hiline!

 

Seoses Põhikooli klassiruumide vähesusega oleneb osavõtjate arv registreerimise järjekorrast. Kehtib reegel – „kes ees, see mees“

Avamisel ja lõpetamisel laulame kõik koos ühe Alo Mattiiseni laulu. Traditsiooniliselt on selleks laul muusikalist “Väike merineitsi” – “Proloog-epiloog”

Info  Maret Oja  viiskoori@gmail.com  5202244
www.tahetund.eu

Kohtumiseni Jõgeval!