Alo 2014

Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad 2014

 

XVIII üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite ja III üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss

TULEMUSED

ÜLERIIGILISE VOKAALANSAMBLITE KONKURSI GRAND PRIX 2014

Tallinna 21. Kooli segaansambel 2Loud, juhendaja Grettel Killing

LAUREAADID – 2014

IV – V klass

  • I Türi Põhikooli poisteansambel VENNAD, juhendaja Tea Saar
  • II Erahuvialakool Meero Muusik segaansambel VÄIKESED, juhendaja Anu Lõhmus
  • III Rapla Ühisgümnaasiumi 5. kl noormeeste ansambel ISEOLED, juhendaja Thea Paluoja

VI – VII klass

  • I Erahuvialakool Meero Muusik tütarlaste ansambel KESKMISED, juhendaja Anu Lõhmus
  • II Saue Muusikakooli Saue Poistekoori ansambel, juhendaja Elviira Alamaa
  • III Jõgeva Põhikooli 6. klasside tütarlaste ansambel, juhendaja Mai Simson

VIII – IX klass

  • I Räpina Muusikakooli tütarlaste ansambel BLUE-S, juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi
  • II Sillamäe Muusikakooli tütarlaste ansambel SININE LIND, juhendaja Mihhail Gorjušin
  • III Tallinna Reaalkooli tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos

X – XII klass

Neidude ansambel

  • I Põlva Muusikakooli neidude ansambel MUSTAD KLAHVID, juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi
  • II Erahuvialakooli Meero Muusik neidude ansambel ELLAD, Juhendajad Mirjam Dede ja Anu Lõhmus
  • III Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira neidude ansambel SÄRTS, juhendaja Pilvi Karu

Meesansambel

I Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi meesansambel, juhendaja Kaie Mägimets
II Türi Kultuurimaja meesansambel POISSMEHED, juhendaja Tea Saar

Segaansambel

  • I Viljandi Muusikakooli segaansambel VIVA LA MUSICA, juhendaja Hedi-Kai Pai
  • II Kaari Sillamaa noorte muusikaliteatri segaansambel ASSAMBLÈ BRÙLÈE, juhendaja Kaarel Orumägi
  • III Türi Kultuurimaja segaansambel NAGU PÄRIS ABBA, juhendajad Tea Saar ja Tiina Kivimäe

kuni 26 -aastased

  • I Neidude ansambel JAZZIN SISTERS

ERITUNNUSTUSED – 2014

  • Inspireeriva juhendaja eripreemia – ANU LÕHMUS – Erahuvialakool Meero Muusik
  • Maitseka klaverisaate eripreemia – HEDI-KAI PAI – Viljandi Muusikakool
  • Targa juhendaja eripreemia – MARGOT SUUR – Räpina ja Põlva Muusikakool
  • Heade seadete eripreemia – GRETTEL KILLING – Tallinna 21. Kool
  • Heliloomingu eripreemia – KARIN KUULBAK
  • „Trubamehe” eripreemia – MARILILL SUVI – Põlva Muusikakooli neidude ansambel MUSTAD KLAHVID
  • Karjapoisi eripreemia – CHRYSTIAN MAIROLD SAARSE – Türi Põhikooli poisteansambel „Vennad” – juhendaja Tea Saar
  • Talve igatsuse eripreemia – MTÜ Siiriuse meesansambel MURDLAINE „Troika” laul – juhendaja Siirius Sikka
  • Humoorika esituse eest – Türi Kultuurimaja meesansambel POISSMEHED „Piirivalvurite laul” – juhendaja Tea Saar
  • Saateinstrumentide hea kasutuse eest – Erahuvialakool Meero Muusik tütarlaste ansambel „Keskmised” – juhendaja Anu Lõhmus
  • Alo laulu südantpuudutava esituse eest – Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi meesansambel – juhendaja Kaie Mägimets
  • Klassikaraadio eripreemia – 6 tundi salvestust – Räpina Muusikakooli tütarlaste ansambel BLUE-S – juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi

KÕIGI ANSAMBLITE ÜLDTULEMUSED PUNKTISUMMADEGA

 

AJAKAVA

Reede, 7. märts 2014

14:00 Üleriigilise vokaalansamblite konkursi avamine

14:15 I kontsert IV – V kl

  1. Haljala Gümnaasium, segaansambel VIIENDIKUD, juhendaja Viivi Voorand
  2. Türi Kultuurimaja, segaansambel KULTRA, juhendaja Tea Saar
  3. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool INSPIRA, tütarlaste ansambel ÜKSMEEL, juhendaja Helle Rand
  4. Saue Gümnaasium, tütarlaste ansambel RITSIKAD, juhendaja Grete Põldma
  5. Erahuvialakool Meero Muusik, segaansambel VÄIKESED, juhendaja Anu Lõhmus
  6. Rapla Ühisgümnaasium, 5. kl poisteansambel, juhendaja Thea Paluoja
  7. Türi Põhikool, poisteansambel VENNAD, juhendaja Tea Saar

15:00 Lõunasöök

16:30 II kontsert VI – VII kl

  1. Jõgeva Põhikool, 6. klasside tütarlaste ansambel, juhendaja Mai Simson
  2. Saue Muusikakool, Saue Poistekoori ansambel, juhendaja Elviira Alamaa
  3. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool INSPIRA, poisteansambel ÕUNARAKS, juhendaja Laine Lehto
  4. Erahuvialakool Meero Muusik, tütarlaste ansambel KESKMISED, juhendaja Anu Lõhmus
  5. Paide Gümnaasium, poisteansambel LAS LAAGERDUB, juhendaja Malle Nööp
  6. Pärnu Ühisgümnaasium, segaansambel SOS, juhendaja Kadri Keskküla
  7. Gustav Adolfi Gümnaasium, segaansambel GAVA, juhendaja Moonika Tooming
  8. Türi Põhikool, poisteansambel, juhendaja Tiiu Schüts

18:00 III kontsert VIII – IX kl

  1. Tallinna Reaalkool, tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos
  2. Jõgeva Põhikool, 9. klasside neidude ansambel, juhendaja Mai Simson
  3. Sillamäe Muusikakool, tütarlaste ansambel SININE LIND, juhendaja Mihhail Gorjušin
  4. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira, tütarlaste ansambel SÄDE, juhendaja Pilvi Karu
  5. Türi Põhikool, neidude ansambel, juhendaja Tiiu Schüts
  6. Paide Kultuurikeskus, tütarlaste ansambel, juhendajad Tiina Kivimäe ja Sirje Grauberg
  7. Räpina Muusikakool, tütarlaste ansambel BLUE-S, juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi
  8. Kehra Kunstidekool, Heli Laulustuudio neidude ansambel, juhendaja Heli Karu
  9. Tallinna Reaalkool, tütarlaste ansambel, juhendaja Annika Lundver
  10. Elva Gümnaasium, tütarlaste ansambel SONORE, juhendaja Merike Allik
  11. Segaansambel THE FEWS, juhendavad ise (VI kontsert kuni 26-aastased 2. esineja)

19:30 Õhtusöök
21:00 Disko
21:00 Juhendajate ja Suure Kõrva nõupidamine
24:00 Öörahu
Laupäev, 8. märts 2014

09:00 Hommikusöök

10:00 Eesti Muusikaakadeemia koolimuusika instituut

11:00 IV kontsert X – XII kl

  1. Erahuvialakool Meero Muusik, neidude ansambel FORCE MAŽOOR, juhendaja Riho Ridbeck
  2. Tallinna 21. Kool, segaansambel 2Loud, juhendaja Grettel Killing
  3. Siirius MTÜ, meesansambel MURDLAINE, juhendaja Siirius Sikka
  4. Türi Kultuurimaja, segaansambel NAGU PÄRIS ABBA, juhendajad Tea Saar ja Tiina Kivimäe
  5. Viljandi Gümnaasium, neidude ansambel, juhendaja Aare Külama
  6. Erahuvialakool Meero Muusik, neidude ansambel ELLAD, juhendajad Mirjam Dede ja Anu Lõhmus
  7. Türi Kultuurimaja, meesansambel POISSMEHED, juhendaja Tea Saar
  8. Elva Gümnaasium, neidude ansambel META KRELKA, juhendaja Merike Allik
  9. Haljala Gümnaasium, segaansambel, juhendaja Viivi Voorand
  10. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira, neidude ansambel SÄRTS, juhendaja Pilvi Karu
  11. Rocca Al Mare Kool, segaansambel ÕUNAKE, juhendaja Hanna Renter
  12. Kaari Sillamaa noorte muusikaliteater, segaansambel Assamblé Brülée, juhendaja Kaarel Orumägi

12:30 Lõunasöök

14:00 V kontsert X – XII kl

  1. Saue Gümnaasium, segaansambel KLASTER, juhendaja Grete Põldma
  2. Põlva Muusikakool, neidude ansambel MUSTAD KLAHVID, juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi
  3. Paide Gümnaasium, meesansambel SANDALETT, juhendaja Anne Toomistu
  4. Tartu Jaan Poska Gümnaasium, meesansambel, juhendaja Kaie Mägimets
  5. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira, segaansambel SA:RLAINE, juhendaja Laine Lehto
  6. Rae Huvialakool, vokaalkvartett VAIK, juhendaja Maris Aljaste
  7. Saaremaa Ühisgümnaasium, meesansambel VARSAKABI, juhendaja Mari Ausmees
  8. Pärnu Ühisgümnaasium, segaansambel (L)ühis, juhendaja Kadri Keskküla
  9. Rapla Ühisgümnaasium, neidude kvartett, juhendaja Thea Paluoja
  10. Viljandi Muusikakool, segaansambel VIVA LA MUSICA, juhendaja Hedi-Kai Pai
  11. Paide Ühisgümnaasium, meesansambel UNISTAJAD, juhendajad Timo Mäeots ja Anne Rikberg

15:30 VI kontsert kuni 26-aastased

  1. Neidude ansambel JAZZIN SISTERS, juhendavad ise
  2. Segaansambel THE FEWS (7. märtsil III kontserdi 11. esineja), juhendavad ise
  3. Segaansambel (TÜ), juhendaja Liisa Hõbe
  4. Segaansambel In B, juhendavad ise
  5. Neidude ansambel PUHAS SEKST, juhendavad ise

17:00 Lood lugudest, Tallinna Linnateatri noored laulvad näitlejad

18:00 Õhtusöök

19:00 Üleriigilise vokaalansamblite konkursi lõpetamine ja autasustamine

20:00 JUHENDAJATE JA SUURE KÕRVA NÕUPIDAMINE

 

 

JUHEND

 

Aeg: 7.-8. märts 2014

Avamine: 7. märtsil kell 14.00

Lõpetamine: 8. märtsil kell 19.00

Koht: Jõgeva Põhikool, Rohu 10, 48307 Jõgeva

Esinemispaik: Jõgeva Põhikooli aula, kus on hea akustika ja lava ees on astmed.

Osavõtjad: Olenemata tegutsemise kohast, võivad osa võtta kõik koolinoorte ansamblid ja noorteansamblid. Võisteldakse viies vanusegrupis: IV-V, VI-VII, VIII-IX ja X-XII klass ja noored kuni 26. eluaastani. Koolinoortel oma vanusegrupist vanemate lauljate kasutamine ei ole lubatud, nooremate aga küll. Noorteansamblitel vanuselist piirangut ei ole, v. a. ülemine piir – 26 aastat (palume kaasa võtta isikut tõendav dokument). Koosseisu järgi liigitame ansamblid kolme gruppi: poiste- (mees-), tütarlaste- (neidude-)ja segaansamblid.

Tingimused: 

  • Ansambel koosneb vähemalt kolmest lauljast, ülemine piir on 10 lauljat
  • Laulda tuleb ilma mikrofonideta
  • Esitada tuleb kaks (võib ka kolm) laulu eesti keeles! Üks neist a cappella
  • Palume laulude saateks fonosid mitte kasutada!

 

Hindamine: Hinnatakse esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust. Tähtis on jõukohane repertuaar ja laulu sobivus vanusegrupile. Hindab žürii, kuhu kuuluvad vabariigis tuntud muusikategelased. Igas vanusegrupis antakse välja laureaaditiitel parimale ansambli liigile. Vastava taseme puudumise korral on züriil õigus jätta auhind välja andmata. Lisaks kuulutatakse välja mitmeid eripreemiaid. Kõigi osalejate hulgast valitakse välja kaks üldvõitjat (Grand prix). Üks kuulub koolinoorte ansamblile ja teine noorteansamblile.

Ööbimine: Toimub Jõgeva Põhikooli klassiruumides. Kaasa võtta kõik – madratsist kaisukaruni.

Osavõtutasu: Iga laulja ja juhendaja kohta 15 EUR-i. See sisaldab majutust, materjale, kontserte ja söögikordi. Osavõtumaks on kohustuslik kõigile olenemata kohalviibitavast ajast. Osavõtumaks tasuda MTÜ Tähetund pangakontole EE791010220203811222 või maksta kohapeal. Arve saamiseks saata vastav soov koos andmetega (osalejate arv, arve maksja ning kellele saata arve) e-mailile info@tahetund.eu või helistada telefonile 5110327 Kaja Pärtels.

Registreerimine: Registreeri internetis https://docs.google.com/forms/d/1INygm8aWrBEKJ-clSUd-HhYGwXDmoIiPAV8AXOPWE1E/viewform

Registreerimise viimane kuupäev on 20.veebruar 2014. a. PALUN ära hiline!

Avamisel ja lõpetamisel laulame kõik koos ühe Alo Mattiiseni laulu. Traditsiooniliselt on selleks laul muusikalist “Väike merineitsi”. Nooti on võimalik saada veebilehe www.hot.ee/alomattiisen menüüst Ühislaul

 

Info Maret Oja: viiskoori@gmail.com, 5202244

 

Kohtumiseni Jõgeval!