XXIII ÜLERIIGILISE KOOLINOORTE VOKAALANSAMBLITE JA VIII ÜLERIIGILISE NOORTE VOKAALANSAMBLITE KONKURSS


                                                                                     Pildid 2019: Lea Pihlak

 

Aeg
8.-9. märts 2019
Avamine 8.märtsil kell 13.00 UUS! Jõgeva Kultuurikeskuses
Lõpetamine – 9.märtsil kell 17.00 UUS! Jõgeva Kultuurikeskuses 
                                                                               
Koht
Jõgeva Põhikool
Piiri 1, 48307 Jõgeva
Esinemispaik
UUS! Jõgeva Kultuurikeskus


PARIMAD

GRAND PRIX 2019

Georg Otsa nim Muusikakooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Vanalinna Hariduskolleegiumi neidude ansambel – projekt LEEVIKESED
juhendaja Kristina Bianca Rantala

LAUREAADID – 2019

IV – V klass

I Türi Põhikooli tütarlaste ansambel KULLAKESED
juhendaja Tiiu Schüts

II Laulustuudio Laulupesa tütarlaste ansambel SÕBRAD
juhendaja Triin Arak

III Erahuvialakool Meero Muusik tütarlaste ansambel MEERO MARTAD
juhendaja Mirjam Dede

VI – VII klass

I Türi Põhikooli tütarlaste ansambel ILUS ELU
juhendaja Tea Saar

II Karl Rammi nimelise Sindi Muusikakooli tütarlaste ansambel SOLFIINED
juhendaja Helle Salumäe

VIII – IX klass

I Pärnu Kunstide Maja neidude ansambel TÄHTIHELLAD
juhendaja Margrit Kits

II Gustav Adolfi Gümnaasiumi segaansambel KUSTIKAD
juhendaja Ly Tammerik

III Tallinna Reaalkooli segaansambel SEITSE MIINUST
juhendaja Annika Lundver

X – XII klass

Neidude ansamblid:

I Põlva Muusikakooli neidude ansambel BLUE-S
juhendaja Riivo Jõgi

II Laulustuudio “Cantabile” neidude ansambel CANTABILE
juhendaja Hedi-Kai Pai

Meesansamblid:

I Saue Muusikakooli Saue Noorte Meeste Koori ansambel
juhendaja Elviira Alamaa

Segaansamblid:

I Türi Kultuurikeskuse segaansambel KULTRA
juhendaja Tea Saar

II Georg Otsa nim Muusikakooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Vanalinna
Hariduskolleegiumi segaansambel – POKAALANSAMBEL
juhendaja Kristina Bianca Rantala

kuni 26-aastased

I Rahvusooperi Estonia poistekoori meeskvintett
juhendaja Riivo Jõgi

ERITUNNUSTUSED – 2019

Hingestatud laulmise eripreemia
MIHKEL REHEPAPP Saue Muusikakooli Saue Poistekoori 5. klassi ansambel

Aldi ja soprani koostunnetuse eripreemia
EBE-TRIIN REINSALU ja MIRTEL METSMAA
Karl Rammi nimeline Sindi Muusikakool tütarlaste ansambel SOLFIINED

Noore bassi eripreemia
INDREK VAHUR Tallinna Reaalkooli segaansambel SEITSE MIINUST

Haldjaliku esituse eest
WANDA-HELENE OLLEP Pärnu Kunstide Maja neidude ansambel TÄHTIHELLAD

Sonorismi eripreemia
TÜRI PÕHIKOOLI TÜTARLASTE ANSAMBEL ILUS ELU – juhendaja Tea Saar

Poistelaulu edendaja
ELVIIRA ALAMAA Saue Muusikakool

„Andekas alt“
IRIS NÕMMANN GAG, VHK ja Otsa kool

Seadete eest
KRISTINA BIANCA RANTALA GAG, VHK ja Otsa kool

Märt Avandi nimeline näitlejapreemia
LAULUSTUUDIO CANTABILE neidude ansambel CANTABILE

Parim juhendaja
KRISTINA BIANCA RANTALA GAG, VHK ja Otsa kool


PUNKTID

IV – V klass

1. Türi Põhikooli tütarlaste ansambel KULLAKESED 8,42
2. Laulustuudio Laulupesa tütarlaste ansambel SÕBRAD 8,13
3. Erahuvialakool Meero Muusik tütarlaste ansambel MEERO MARTAD 7,55
4. Gustav Adolfi Gümnaasiumi segaansambel MUSTIKAD 7,40
5. Merivälja Kooli 5. klassi segaansambel 6,93
6. Rae Huvialakooli tütarlaste ansambel SÄDE 6,62
7. Saue Muusikakooli Saue Poistekoori 5. kl ansambel 6,08
8. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool INSPIRA segaansambel KOLM-KAKS-LÄKS! 5,82
9. Saue Gümnaasiumi 4.-5. kl tütarlaste ansambel 5,73
10. Türi Põhikooli poisteansambel POISID RITTA 5,63
11. Pärnu Mai Kooli segaansambel MAI MAIAD 5,38

VI – VII klass

1. Türi Põhikooli tütarlaste ansambel ILUS ELU 8,33
2. Karl Rammi nim Sindi Muusikakooli tütarlaste ansambel SOLFIINED 7,35
3. Erahuvialakool Meero Muusik tütarlaste ansambel MEERO SÄDINAD 7,25
4. Saue Muusikakooli Saue Poistekoori 5.-6. kl poisteansambel 5,60
5. Tallinna Õismäe Gümnaasiumi poisteansambel 4,72
6. Aruküla Põhikooli tütarlaste ansambel PÄRLID 3,47

VIII – IX klass

1. Pärnu Kunstide Maja neidude ansambel TÄHTIHELLAD 8,53
2. Gustav Adolfi Gümnaasiumi segaansambel KUSTIKAD 7,26
3. Tallinna Reaalkooli segaansambel SEITSE MIINUST 6,86
4. Saue Gümnaasiumi tütarlaste ansambel HETK 6,61
5. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool INSPIRA tütarlaste ansambel KÕLAGU 6.44
6. Rae Huvialakooli neidude ansambel HELILASED 6,16
7. Erahuvialakooli Meero Muusik tütarlaste ansambel ISELOOMAD 5,93
8. Paide Hillar Hanssoo Põhikooli tütarlaste ansambel 5,36

X – XII klass

1. Georg Otsa nim Muusikakooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Vanalinna
Hariduskolleegiumi neidude ansambel – projekt LEEVIKESED 9,66
2. Põlva Muusikakooli neidude ansambel BLUE-S 9,59
3. Laulustuudio „Cantabile“ neidude ansambel CANTABILE 9,01
4. Türi Kultuurikeskuse segaansambel KULTRA 8,89
5. Georg Otsa nim Muusikakooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Vanalinna
Hariduskolleegiumi segaansambel – POKAALANSAMBEL 8,86
6. Türi Põhikooli segaansambel KVARTETIKE 8,54
7. Saue Muusikakooli Saue Noorte Meeste Koori ansambel 8,03
8. Laulustuudio Fa-Diees segaansambel KERAVÄLK 7,83
9. Rapla Laulustuudio segaansambel 7,44
10. Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi neidude ansambel POSKA LÕÕRITAJAD 6,69
11. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool INSPIRA meesansambel ÕUNARAKS 6,47
12. Saaremaa Ühisgümnaasiumi meesansambel VARSAKABI 6,42
13. Paide Muusika- ja Teatrimaja neidude ansambel 6,40

Kuni 26-aastased

1. Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett 9,05


AJAKAVA

 

Reede, 8. märts 2019

13:00 Üleriigilise vokaalansamblite konkursi avamine

14:00 I kontsert IV – V kl

1. Erahuvialakool Meero Muusik

Tütarlaste ansambel MEERO MARTAD
Juhendaja Mirjam Dede

2. Pärnu Mai Kool

Segaansambel MAI MAIAD
Juhendaja Margrit Kits

3. Türi Põhikool

Poisteansambel POISID RITTA
Juhendaja Tea Saar

4. Saue Gümnaasium

4.-5. kl tütarlaste ansambel
Juhendaja Grete Põldma

5. Rae Huvialakool

Tütarlaste ansambel SÄDE
Juhendaja Külli Ovir

6. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira

Segaansambel KOLM-KAKS-LÄKS!
Juhendaja Pilvi Karu

7. Türi Põhikool

Tütarlaste ansambel KULLAKESED
Juhendaja Tiiu Schüts

8. Laulustuudio Laulupesa

Tütarlaste ansambel SÕBRAD
Juhendaja Triin Arak

9. Saue Muusikakool

Saue Poistekoori 5. kl ansambel
Juhendaja Elviira Alamaa

10. Merivälja Kool

5. klassi segaansambel
Juhendaja Kaie Kodres

11. Gustav Adolfi Gümnaasium

Segaansambel MUSTIKAD
Juhendaja Ly Tammerik

15:00 Lõunasöök

17:00 II kontsert VI – VII kl

1. Türi Põhikool

Tütarlaste ansambel ILUS ELU
Juhendaja Tea Saar

2. Tallinna Õismäe Gümnaasium

Poisteansambel
Juhendaja Koidu Ilmjärv

3. Aruküla Põhikool

Tütarlaste ansambel PÄRLID
Juhendaja Külli Ovir

4. Saue Muusikakool

Saue Poistekoori 6.-7. kl ansambel
Juhendaja Elviira Alamaa

5. Karl Rammi nimeline Sindi Muusikakool

Tütarlaste ansambel SOLFIINED
Juhendaja Helle Salumäe

6. Erahuvialakool Meero Muusik

Tütarlaste ansambel MEERO SÄDINAD
Juhendaja Mirjam Dede

X – XII kl

7. Saaremaa Ühisgümnaasium
Meesansambel VARSAKABI
Juhendaja Mari Ausmees

18:00 Õhtusöök

20:00 ansambel THE NOTES (Jõgeva Kultuurikeskuses)

Laupäev, 9. märts 2019

08:30 Hommikusöök

11:00 III kontsert VIII – IX kl

1. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira

Tütarlaste ansambel KÕLAGU
Juhendaja Pilvi Karu

2. Saue Gümnaasium

Tütarlaste ansambel HETK
Juhendaja Grete Põldma

3. Rae Huvialakool

Neidude ansambel HELILASED
Juhendaja Külli Ovir

4. Tallinna Reaalkool

Segaansambel 7MIINUST
Juhendaja Annika Lundver

5. Paide Hillar Hanssoo Põhikool

Tütarlaste ansambel
Juhendaja Anete Sammler

6. Pärnu Kunstide Maja

Neidude ansambel TÄHTIHELLAD
Juhendaja Margrit Kits

7. Türi Põhikool

Neidude ansambel LAHEDAD
Juhendaja Tiiu Schüts

8. Gustav Adolfi Gümnaasium

Segaansambel KUSTIKAD
Juhendaja Ly Tammerik

9. Erahuvialakool Meero Muusik

Tütarlaste ansambel ISELOOMAD
Juhendaja Anu Lõhmus

X – XII kl

10. Paide Muusika- ja Teatrimaja

Neidude ansambel
Juhendaja Tiina Kivimäe

 

12:30 Lõunasöök

14:00 IV kontsert X – XII kl ja kuni 26-aastased

1. Georg Otsa nim Muusikakool, GAG ja VHK

Neidude ansambel – projekt „Leevikesed“
Juhendaja Kristina Bianca Rantala

2. Põlva Muusikakool

Neidude ansambel BLUE-S
Juhendaja Riivo Jõgi

3. Türi Kultuurikeskus

Segaansambel KULTRA
Juhendaja Tea Saar

4. Laulustuudio Fa-Diees

Segaansambel KERAVÄLK
Juhendaja Mikk Kaasik

5. Laulustuudio „Cantabile“

Neidude ansambel CANTABILE
Juhendaja Hedi-Kai Pai

6. Saue Muusikakool

Saue Noorte Meeste Koori ansambel
Juhendaja Elviira Alamaa

7. Türi Põhikool

Segaansambel KVARTETIKE
Juhendaja Tiiu Schüts

8. Rapla Laulustuudio

Segaansambel
Juhendaja Thea Paluoja

9. Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira

Meesansambel ÕUNARAKS
Juhendaja Laine Lehto

10. Tartu Jaan Poska Gümnaasium

Neidude ansambel POSKA LÕÕRITAJAD
Juhendaja Kaie Mägimets

11. Georg Otsa nim Muusikakool, GAG ja VHK

Segaansambel POKAALANSAMBEL
Juhendaja Kristina Bianca Rantala

Kuni 26-aastased

12. Rahvusooper Estonia poistekoor

Meeskvintett
Juhendaja Riivo Jõgi

15:30 Õhtusöök

17:00 Üleriigilise vokaalansamblite konkursi lõpetamine ja autasustamine


Alo Mattiisenile pühendatud
XXIII muusikapäevad Jõgeval 2019
MUUSIKANÄDAL 11.-15. märts 2019
JÕGEVA PÕHIKOOLIS (Piiri 1)

Esmaspäev, 11. märts

10.10 HITID OOPERIST MUUSIKALINI
11.10 HITID OOPERIST MUUSIKALINI
Maria Listra, Tamar Nugis, Ilana Makarina

Teisipäev, 12. märts

10.10 SISSI JA JESSICA RÄNNAKUD
11.10 SISSI JA JESSICA RÄNNAKUD
Sissi Benita, Jessica Kari, Madis Kari

Kolmapäev, 13. märts

9.10 SUUR PAUK! MUUSIKA TEGI AHVIST INIMESE!
10.10 SUUR PAUK! MUUSIKA TEGI AHVIST INIMESE!
Äge Brass (Alari Piispea, Karl Laanekask, Tanel Aavakivi)

Reede, 15. märts

9.10 KLAVERIT AVASTAMAS
10.10 KLAVERIT AVASTAMAS
Arko ja Argo klaveriduo (Arko Narits ja Argo Jentson)

JÕGEVAMAA GÜMNAASIUMIS (Aia 34)

Esmaspäev, 11. märts

13.20 HITID OOPERIST MUUSIKALINI
Maria Listra, Tamar Nugis, Ilana Makarina

Teisipäev, 12. märts

8.40 SISSI JA JESSICA RÄNNAKUD
Sissi Benita, Jessica Kari, Madis Kari

Kolmapäev, 13. märts

12.00 SUUR PAUK! MUUSIKA TEGI AHVIST INIMESE!
Äge Brass (Alari Piispea, Karl Laanekask, Tanel Aavakivi)

14.45 MANDOTRIO
Hans Kristjan Vares, Tanel Sakrits, Kristjan Kuusmik

Reede, 15. märts

9.00 ELEKTROONILINE PÄRIMUS
Cätlin Mägi

12.00 KLAVERIT AVASTAMAS
Arko ja Argo klaveriduo (Arko Narits ja Argo Jentson)

 

XXIII ÜLERIIGILINE NOORTE
VOKAALANSAMBLITE KONKURSS
8.-9. märts 2019
JÕGEVA KULTUURIKESKUSES (Aia 6)

Reede, 8. märts

13.00 Üleriigilise vokaalansamblite konkursi avamine
14.00 I kontsert (4.- 5. kl)
17.00 II kontsert (6.- 7. kl)
20.00 ansambel THE NOTES

Laupäev, 9. märts

11.00 III kontsert (8.- 9. kl)
14.00 IV kontsert (10.- 12.kl ja kuni 26-aastased)
17.00 Üleriigilise vokaalansamblite konkursi lõpetamine ja
autasustamine


OSAVÕTJAD


Olenemata tegutsemise kohast, võisid osa võtta kõik koolinoorte ansamblid ja noorteansamblid.
Võisteldi viies vanusegrupis: IV-V, VI-VII, VIII-IX ja X-XII klass ja noored kuni 26. eluaastani.
Koolinoortel oma vanusegrupist vanemate lauljate kasutamine ei olnud lubatud, nooremate aga küll.
Noorteansamblitel vanuselist piirangut ei olnud, v. a. ülemine piir – 26 aastat (palusime kaasa võtta isikut
tõendav dokument). Koosseisu järgi liigitasime ansamblid kolme gruppi: poiste- (mees-), tütarlaste-
(neidude-)ja segaansamblid.

Tingimused
• Ansambel koosnes vähemalt kolmest lauljast, ülemine piir oli 12 lauljat
• Laulda tuli ilma mikrofonideta
Esitada tuli kaks (võib ka kolm) laulu eesti keeles! Üks neist oli a cappella.
Palusime laulude saateks fonosid mitte kasutada!

Hindamine
Hinnati esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust. Tähtis oli jõukohane repertuaar ja laulu sobivus vanusegrupile. Hindas žürii, kuhu kuulusid vabariigis tuntud muusikategelased. Igas vanusegrupis anti välja laureaaditiitel parimale ansambli liigile. Vastava taseme puudumise korral oli žüriil õigus jätta auhind välja andmata. Lisaks kuulutati välja mitmeid eripreemiaid. Kõigi osalejate hulgast valiti välja üks üldvõitja (Grand prix).

Ööbimine
Toimus Jõgeva Põhikooli klassiruumides. Kaasa tuli võtta kõik – madratsist kaisukaruni.

Osavõtutasu
Iga laulja ja juhendaja kohta 20 EUR-i. Osavõtumaks oli kohustuslik kõigile olenemata kohalviibitavast ajast.
Osavõtumaks tuli tasuda MTÜ Tähetund pangakontole EE791010220203811222 või maksta kohapeal.
Arve saamiseks tuli saata vastav soov koos andmetega (osalejate arv, arve maksja/saaja ning kellele saata arve) e-mailile info@tahetund.eu

Registreerimine
Registreeri https://goo.gl/forms/5XzLEDX5kKXl6OoM2
Teatamise viimane kuupäev oli 20. veebruar 2019. Kui laulja laulab mitmes ansamblis, siis palun leppige enne omavahel kokku, kes registreerib ja kes kelle eest maksab (lisa selgitus registreerimisel).
PALUN ära registreerimisega hiline!

Seoses Põhikooli klassiruumide vähesusega olenes osavõtjate arv registreerimise järjekorrast. Kehtis reegel – „kes ees, see mees“
Avamisel ja lõpetamisel laulsime kõik koos ühe Alo Mattiiseni laulu. Traditsiooniliselt on selleks laul muusikalist “Väike merineitsi” – Proloog-epiloog. Leitav lingil: PROLOOG-EPILOOG


Lisainfo
Maret Oja: viiskoori@gmail.com, 5202244
www.tahetund.eu


Kohtumiseni Jõgeval!